Tomáš Rachůnek bude hrát v KHL za Slovan Bratislava

ČTK ČTK
28. 10. 2014 11:36
Hokejový útočník Tomáš Rachůnek, který před týdnem skončil v Novokuzněcku, bude pokračovat v KHL, nově v dresu Slovanu Bratislava.
Tomáš Rachůnek
Tomáš Rachůnek | Foto: CPA

Bratislava - Hokejový útočník Tomáš Rachůnek bude pokračovat v KHL, nově v dresu Slovanu Bratislava. Třiadvacetiletý rodák ze Zlína před týdnem skončil v Novokuzněcku, nyní se dohodl se slovenským klubem na smlouvě do konce dubna 2015. Poprvé by za Slovan měl nastoupit ve čtvrtek v domácím zápase proti Novosibirsku.

Rachůnek na začátku sezony Kontinentální ligy odehrál za Novokuzněck 14 zápasů, v nichž nasbíral dva body, pak se dohodl na ukončení kontraktu. V minulé sezoně hostoval ze Lva Praha v pražské Spartě. Za Lva odehrál v KHL v sezoně 2012/13 čtyřicet zápasů, na kontě má i 11 startů v české reprezentaci.

"Mám radost, že po skončení působení v Metallurgu Novokuzněck jsem dostal šanci pokračovat v KHL a to v tak kvalitním týmu, jakým Slovan bezpochyby je. Udělám všechno pro to, abych klubu co nejvíce pomohl," řekl Rachůnek pro web Slovanu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Česko mělo v roce 2021 nejvyšší povinné odvody ze zemí OECD

Česko mělo v roce 2021 nejvyšší odvody na sociální a zdravotní pojištění ze zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zároveň ale byla složená daňová kvóta, kterou tvoří daňové zatížení společně s povinnými odvody, pod průměrem OECD. Uvádí to aktuální brožura ministerstva financí Státní rozpočet v kostce, jejímž cílem je přiblížit problematiku státního rozpočtu široké veřejnosti.

Odvody na povinné pojistné, které platí zaměstnanci, zaměstnavatelé i osoby samostatně výdělečně činné, dosahovaly v roce 2021 v Česku 16,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na stejné úrovni byly ze zemí OECD také ve Slovinsku. Druhé nejvyšší odvody mělo Slovensko, kde dosahovaly 15,7 procenta HDP, následovalo Rakousko s 15,4 procenta HDP.

Složená daňová kvóta ale byla v roce 2021 v mezinárodním srovnání spíš nižší, když dosahovala 33,8 procenta HDP. Průměr OECD byl 34,2 procenta HDP. Nejvyšší složenou daňovou kvótu ze zemí OECD mělo Dánsko, kde činila 46,9 procenta HDP. Nejnižší byla daňová kvóta v Mexiku, kde dosahovala 16,7 procenta. Ze zemí OECD, které jsou i členy Evropské unie, ji mělo nejnižší Irsko s hodnotou 21,1 procenta HDP.

V letošním roce by složená daňová kvóta v Česku měla dosáhnout 34,5 procenta HDP, a vrátit se tak na úroveň roku 2018. Proti loňsku by měla vzrůst o 1,5 procentního bodu, uvádí publikace Státní rozpočet v kostce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy