Také Chomutov má svého slovenského obra. Získal Jurčinu

ČTK ČTK
4. 10. 2012 21:07
Piráti angažovali bez pěti centimetrů dvoumetrového obránce New Yorku Islanders.
Foto: Reuters

Chomutov - Obranné řady nováčka hokejové extraligy Chomutova posílil během výluky v NHL slovenský reprezentant Milan Jurčina z týmu New York Islanders. Kdy by měl bez pěti centimetrů dvoumetrový hráč poprvé obléct dres Pirátů, klubový web neuvádí.

Jurčina podle slovenských médií zvažoval působení v Žilině, ale rozhodl se hrát českou soutěž. Devětadvacetiletý rodák z Liptovského Mikuláše bude po Michaelu Frolíkovi v Chomutově druhou posilou z NHL a v týmu se sejde se třemi krajany - brankářem Matúšem Kostúrem a útočníky Patrikem Lušňákem a Miroslavem Zálešákem.

Jurčina se prosadil do NHL v sezoně 2005/06, na kontě má spolu s play off 451 o zápasů za Islanders, Columbus, Washington a Boston. Vstřelil v nich 24 gólů a přidal 59 asistencí. S reprezentací si zahrál na olympijských hrách v Turíně a Vancouveru a třikrát na mistrovství světa (2006, 2007 a 2011).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy