Také Chomutov má svého slovenského obra. Získal Jurčinu

ČTK ČTK
4. 10. 2012 21:07
Piráti angažovali bez pěti centimetrů dvoumetrového obránce New Yorku Islanders.
Foto: Reuters

Chomutov - Obranné řady nováčka hokejové extraligy Chomutova posílil během výluky v NHL slovenský reprezentant Milan Jurčina z týmu New York Islanders. Kdy by měl bez pěti centimetrů dvoumetrový hráč poprvé obléct dres Pirátů, klubový web neuvádí.

Jurčina podle slovenských médií zvažoval působení v Žilině, ale rozhodl se hrát českou soutěž. Devětadvacetiletý rodák z Liptovského Mikuláše bude po Michaelu Frolíkovi v Chomutově druhou posilou z NHL a v týmu se sejde se třemi krajany - brankářem Matúšem Kostúrem a útočníky Patrikem Lušňákem a Miroslavem Zálešákem.

Jurčina se prosadil do NHL v sezoně 2005/06, na kontě má spolu s play off 451 o zápasů za Islanders, Columbus, Washington a Boston. Vstřelil v nich 24 gólů a přidal 59 asistencí. S reprezentací si zahrál na olympijských hrách v Turíně a Vancouveru a třikrát na mistrovství světa (2006, 2007 a 2011).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy