Švédové mají jisté čtvrfinále, Italy přejeli 4:0

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 5. 2012 22:39
Krüger dává gól Bellisimovi v utkání Švédsko - Itálie.
Krüger dává gól Bellisimovi v utkání Švédsko - Itálie. | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Švédska porazili na světovém šampionátu Italy 4:0 a mají jistotu čtvrtfinále. Seveřané si tak zpravili náladu po pátečním výprasku 3:7 od Ruska.

Na otázku, zda debakl od sborné zamávala s jejich psychikou, odpověděli Švédové necelým devíti tisícům fanoušků v hale Globen již v šesté minutě souboje s Itálií.

To se po kolotoči v útočném pásmu a akci ottawské dvojice Alfredsson-Karlsson prosadil Kruger a Bellissimo poprvé lovil kotouč ze své branky.

Švédové se s Italy moc nenadřeli

40 vteřin před koncem první třetiny se prosadil šikovnou tečí Landeskogova nahození Kronwall a když ve 26. minutě zvýšil na 3:0 nejproduktivnější obránce letošního ročníku NHL Karlsson, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

V závěrečném dějiství hry se ještě prosadil řízný útočník Colorada Avalanche Landeskog, který ve 42. minutě uzavřel skóre zápasu po přihrávce Zetterberga.

Švédsko si tak definitivně zajistilo čtvrtfinálovou místenku, kam doprovodí rozjetou ruskou mašinu. O dalších dvou místech se rozhodne mezi trojicí Česko, Norsko a Lotyšsko.

Mistrovství světa v hokeji - skupina B (Stockholm):

Švédsko - Itálie 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kruger (Karlsson, Alfredsson), 20. S. Kronwall (Landeskog), 26. Karlsson (Zetterberg), 42. Landeskog (Eriksson, Zetterberg). Rozhodčí: Boman (Fin.), Bulanov (Rus.) - Morrison (USA), Semjonov (Est.). Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 8979.

Švédsko: Fasth - S. Kronwall, Brodin, Hjalmarsson, Karlsson, S. Kronwall, Hedman - Alfredsson, Persson, Hörnqvist - Stalberg, Krüger, Landeskog - Larsson, Järnkrok, Silfverberg - Eriksson, Zetterberg. Trenér: Pär Marts.

Itálie: Bellissimo (53. Tragust) - Plastino, De Marchi, Johnson, Larkin, Hofer, Egger, Marchetti - Ansoldi, Tudin, Scandella - Sirianni, Rocco, Fontanive - Insam, Felcetti, Iannone - Iori, De Toni, Bernard - Edwardson. Trenér: Rick Cornacchia.

1. Rusko 5 5 0 0 0 21:8 15
2. Švédsko 6 5 0 0 1 25:15 15
3. Česká republika 5 3 1 0 1 16:8 11
4. Norsko 5 2 0 1 2 15:13 7
5. Lotyšsko 5 2 0 0 3 11:13 6
6. Německo 5 2 0 0 3 9:11 6