Střelec vítězné branky Nedvěd: Puk jsem si nevzal

Sport Sport
10. 5. 2012 23:37
V 51. minutě utkání proti Lotyšsku rozhodl utkání proti Lotyšsku. Kdo? Petr Nedvěd.
MS v hokeji 2012: Česko - Lotyšsko (Michálek, Plekanec, radost)
MS v hokeji 2012: Česko - Lotyšsko (Michálek, Plekanec, radost) | Foto: Reuters

Stockholm - V 51. minutě utkání proti Lotyšsku převzal skvělý pas Ondřeje Němce, uháněl sám na brankáře Masalskise a mazácky provedeným blafákem do forhendu rozhodl o české výhře proti tradičně nepříjemně vzdorujícímu soupeři z Pobaltí.

Zároveň se ve svých 40 letech stal Petr Nedvěd nejstarším střelcem národního týmu v historii.

Paradoxně to byl jeho vůbec první gól z mistrovství světa, ovšem pro kotouč na památku si nedojel. "Byl jsem tak soustředěný do hry, že jsem si puk zapomněl vzít," řekl po zápase pro Českou televizi.

Výhra je o to důležitější, že se Češi díky ní dostali v tabulce skupiny B na třetí místo právě před Lotyše. "Doufám, že nám vítězství dodá trochu sebevědomí," věří kanonýr Liberce. "Hlavně v zakončení, kde jsme hodně špatní," dodává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Ve 108 letech zemřela nejstarší obyvatelka České republiky

Zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži. Uvedla to v neděli Česká televize.

Kytnerová se narodila 17. března 1911 v Rakousku. Předloni v říjnu hovořila s novináři, když ve svých 106 letech v Kroměříži hlasovala ve sněmovních volbách. Uvedla tehdy, že se voleb účastní pravidelně a bedlivě sleduje dění v zemi. Seniorka ráda četla, dívala se na televizi a poslouchala rozhlas.

Kytnerová se v dětství stala sirotkem. "Neměla to lehké. Ona má ale povahu, že nic nebere vážně, všechno bere s nadhledem a lehkostí," řekl předloni v říjnu novinářům její syn Václav Kytner.

Letos v srpnu zemřela ve 109 letech tehdejší nejstarší obyvatelka Česka Marie Schwarzová z Brna-Židenic.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy