Střelec vítězné branky Nedvěd: Puk jsem si nevzal

Sport Sport
10. 5. 2012 23:37
V 51. minutě utkání proti Lotyšsku rozhodl utkání proti Lotyšsku. Kdo? Petr Nedvěd.
MS v hokeji 2012: Česko - Lotyšsko (Michálek, Plekanec, radost)
MS v hokeji 2012: Česko - Lotyšsko (Michálek, Plekanec, radost) | Foto: Reuters

Stockholm - V 51. minutě utkání proti Lotyšsku převzal skvělý pas Ondřeje Němce, uháněl sám na brankáře Masalskise a mazácky provedeným blafákem do forhendu rozhodl o české výhře proti tradičně nepříjemně vzdorujícímu soupeři z Pobaltí.

Zároveň se ve svých 40 letech stal Petr Nedvěd nejstarším střelcem národního týmu v historii.

Paradoxně to byl jeho vůbec první gól z mistrovství světa, ovšem pro kotouč na památku si nedojel. "Byl jsem tak soustředěný do hry, že jsem si puk zapomněl vzít," řekl po zápase pro Českou televizi.

Výhra je o to důležitější, že se Češi díky ní dostali v tabulce skupiny B na třetí místo právě před Lotyše. "Doufám, že nám vítězství dodá trochu sebevědomí," věří kanonýr Liberce. "Hlavně v zakončení, kde jsme hodně špatní," dodává.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy