Sparta znovu prohrála, utrpěla debakl od Pardubic

maj
20. 12. 2007 20:11
Moeller Pardubice - Sparta Praha 5:0
Loňské finále extraligy vyhrála Sparta. Teď se radovaly Pardubice
Loňské finále extraligy vyhrála Sparta. Teď se radovaly Pardubice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice - Chybující obrana a nevýrazný výkon směrem dopředu. Jediná věta stačí k charakteristice posledních zápasů Sparty, jejíž hokejisté ve čtvrtek potřetí v řadě prohráli. V repríze loňského finále nestačili na Pardubice v poměru 5:0.

Utkání rozhodly především přesilové hry, což se ukázalo už po deseti minutách. Poprvé v české lize putoval na trestnou lavici Američan Becker, jehož vyloučení dokázali Východočeši využít v první branku. Zasloužil se o ní Ondřej, když tečoval Havířovu střelu.

Hosté možná ještě měli na paměti krutou středeční porážku z derby se Slavií. Bylo vidět, že se trápí a jejich zmatku využil Cetkovský. Parádní střelou z voleje překonal vše, co mu stálo v cestě. Puk se zatřepal v síti Altrichtera a rázem už to bylo 2:0.

Sparťané se sice relativně bez problémů dostávali až k brankáři Lašákovi, jenže jejich akce byly nepřesné, nebo je slovenský gólman bez větších problémů zlikvidoval. Nedařilo se ani jednomu sparťanskému útoku, stejně jako v derby působilo mužstvo z Holešovic hodně bezradně.

Pucher svůj výborný výkon gólem nekorunoval

Naplno se to ukázalo v polovině utkání, kdy sparťané nechali dvakrát vyniknout Puchera. Rozhodil svým individuálním průnikem hostující obranu, kotouč se najednou objevil až u modré čáry na hokejce Linharta. Jeho tečovanou ránu Altrichter neměl šanci vykrýt.

Svěřenci trenéra Výborného se nepoučili. O chvíli později, v 31. minutě rozjásal pardubickou arénu Sómík. Znovu to byl Pucher, kdo celou akci založil a připsal si asistenci na čtvrtý gól domácích.

Skóre to bylo pro hosty hodně kruté. Nebyli o tolik pasivnější, nemoucnost v útoku se však naplno projevovala v chybách na druhé straně. Altrichter řadu šancí pochytal, ovšem na rozdíl od Lašáka mu obrana vůbec nepomáhala.

Myšlenky na konec zápasu už sparťané nezaháněli v průběhu závěrečného dějství, v níž inkasovali pátou branku. Už třetí asistenci Puchera proměnil v 50. minutě Koma. Pro dvaadvacetiletého beka to byla premiérová trefa na domácím ledě v extralize!

Ještě v závěru měly oba týmy příležitosti ke skórování. Na straně domácích byl vidět hlavně Pucher, hosté se zase těsně před závěrečnou sirénou snažili o čestný úspěch. Lašák však výbornými zákroky udržel čisté konto a zajistil Pardubicím vítězství 5:0.