Sobotka ukončil střelecké trápení, Voráček asistoval Flyers

7. 4. 2014 6:15
Vladimír Sobotka se trefil po dvanácti zápasech
Vladimír Sobotka se trefil po dvanácti zápasech | Foto: Reuters

Praha - Po dvanáctizápasovém gólovém půstu se trefil Vladimír Sobotka. Český útočník však jen korigoval porážku St. Louis na ledě Chicaga, které zvítězilo 4:2.

Jednou asistencí se český útočník Jakub Voráček podílel na výhře Philadelphie 5:2 proti Buffalu.

Základ úspěchu položili Flyers, kteří zlomili sérii čtyř proher, v úvodních dvou třetinách, po nichž vedli 4:0. U čtvrté trefy si připsal přihrávku český útočník, když ve středním pásmu převzal puk po rychlé rozehrávce od brankáře Stevea Masona a prodloužil ho na rozjetého Vincenta Lecavaliera, který se prosadil střelou z pravého kruhu.

Blues se díky brzké přesilovkové trefě Jadena Schwartze ujali v první třetině vedení, po přestávce ale soupeř otočil skóre zásluhou Jeremyho Morina a Patricka Sharpa. V závěrečné části zvýšil Marcus Krüger a Sobotka dvě minuty před koncem jen snížil na 2:3.

26letý forvard zaznamenal první gól od duelu s Edmontonem z poloviny března, ve kterém se vrátil po zranění kolena do NHL třemi body. St. Louis se na vyrovnání nevzmohlo, naopak do prázdné branky zvýšil na konečných 4:2 Ben Smith.

Columbus odsunul Jersey

Hokejisté Columbusu, kteří ve Východní konferenci drží poslední postupovou příčku do play off, přehráli v nedělním utkání NHL na svém ledě New York Islanders 4:0. Vítězstvím odskočili devátému New Jersey na rozdíl tří bodů. Oběma týmům zbývá do konce základní části odehrát už jenom čtyři zápasy.

"Jsme zase o dva body blíže svému cíli," řekl po utkání Mark Letestu, jeden ze čtyř střelců Blue Jackets, kteří museli v předchozím zápase strávit porážku gólem ze závěrečných sekund. "Musíte se naučit rychle zapomínat, zvláště po tak emocionálně zdrcující prohře," vysvětloval Matt Calvert, jak se hráči s minulou ránou vypořádali.

Columbus vstřelil po dvou gólech v první i v prostřední části, tři z nich padly v přesilových hrách. Se všemi 31 střelami si poradil brankář Sergej Bobrovskij, jenž zaznamenal pátou nulu v sezoně. "Abych byl upřímný, dnes to byl první zápas za hodně dlouhou dobu, kdy jsme nehráli dobře jako tým," komentoval porážku obránce Islanders Travis Hamonic.

V Západní konferenci se na posledním postupovém místě nachází Dallas, který si ale na rozdíl od Columbusu v neděli svou pozici neupevnil a po prohře 2:3 na ledě Floridy má stále jednobodový náskok před Phoenixem.

Přitom zápas měli Stars dobře rozehraný, vedli o dva góly na začátku prostřední třetiny, během níž ale domácí srovnali. A rozhodující úder inkasovali v 56. minutě z hole Seana Bergenheima.

"Přestali jsme bruslit. To se nesmí stávat, musíme hrát celých šedesát minut," zlobil se útočník Dallasu Jamie Benn po prohře na ledě druhého nejhoršího týmu soutěže.

"Věděli jsme, že to nebude snadný zápas a že se jen tak nevzdají. Ale nezvládli jsme to. Musíme tento otřesný výsledek hodně rychle hodit za hlavu. Osobně si takové utkání ani pamatovat nechci," dodal.

Výsledky NHL:

Chicago - St. Louis 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 29. Morin, 40. Sharp, 41. Krüger, 60. Smith - 2. Schwartz, 58. Sobotka. Střely na branku: 35:23. Diváci: 22.184.

Florida - Dallas 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 29. Upshall, 40. Pirri, 56. Bergenheim - 1. Jamie Benn, 21. Seguin. Střely na branku: 24:37. Diváci: 13.366.

Columbus - NY Islanders 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Jenner, 14. Johnson, 31. Letestu, 39. Murray. Střely na branku: 33:31. Diváci: 15.667.

Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 35. a 56. B. Schenn, 14. Read, 28. Rinaldo, 38. Lecavalier (Voráček) - 48. Hodgson, 58. M. Weber. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.603.

Colorado - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 41. O´Reilly, 57. Bordeleau - 24. a 28. Sutter, rozhodující sam. nájezd J. Jokinen. Střely na branku: 41:32. Diváci: 18.007.

Edmonton - Anaheim 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 27. Hall, 30. Perron, 37. Schultz, 60. Eberle - 2. Silfverberg, 41. Perry. Střely na branku: 28:36. Diváci: 16.839.