Sobotka možná zůstane Slavii, Kubina mluví o Vítkovicích

ČTK ČTK
24. 10. 2012 13:14
Pokračující výluka v NHL přiměla hráče uvažovat o dalších angažmá v Evropě
Vladimír Sobotka v zápase s Českými Budějovicemi
Vladimír Sobotka v zápase s Českými Budějovicemi | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejový útočník Vladimír Sobotka by mohl ve Slavii hrát až do konce výluky zámořské NHL. Trenér a spolumajitel pražského klubu Vladimír Růžička se zatím s hráčem St. Louis dohodl, že bude týmu pomáhat do první reprezentační přestávky, která začíná 5. listopadu.

Růžička ale věří, že aktuálně nejproduktivnějšího hráče mužstva bude mít k dispozici i poté. A to i přesto, že o Sobotku má zájem Slovan Bratislava hrající KHL.

"Zájem ze Slovanu vnímáme. S Vláďou jsem mluvil a dohodli jsme se, že do reprezentační přestávky bude určitě u nás. Ale je i možné, že tu zůstane do konce sezony. Tedy samozřejmě v případě, že NHL vůbec nezačne," uvedl Růžička na klubovém webu.

Pětadvacetiletý útočník odehrál za Slavii třináct zápasů, ve kterých vstřelil šest branek a přidal devět asistencí. "Vláďu chceme udržet, ale je pravda, že finančně je Slovan trochu někde jinde. Je to ten samý případ jako Lev. Jsou to týmy kolem nás, ale ekonomicky se s nimi srovnávat nemůžeme," podotkl Růžička.

Hejda má rodinu v Americe

Pokud bude výluka pokračovat, mohl by navíc Slavii posílit ještě jeden bývalý hráč - obránce Jan Hejda. Jeho příchod ale není momentálně na pořadu dne. "Honza měl zdravotní potíže a záleží na tom, co on sám bude chtít. U něj je to ovšem složitější, neboť je s rodinou v Americe a děti tam chodí do školy," dodal Růžička.

Kubina uvažuje jen o Vítkovicích

Hokejový obránce Pavel Kubina nepočítá, že by v případě pokračující výluky v NHL začal hrát v Evropě dříve než v prosinci. Trojnásobný mistr světa vítěz a Stanleyova poháru neuvažuje o jiné variantě než o mateřských Vítkovicích.

Pětatřicetiletý zadák zatím nemá smlouvu s žádným klubem zámořské soutěže. Poté, co mu skončil kontrakt s Philadelphií, se s nikým novým nedohodl. "Během léta jsem jednal s pěti kluby a svým způsobem pro mě nebyl problém kontrakt podepsat. Pak jsme se ale s agentem Petrem Svobodou rozhodli, že počkáme, až výluka skončí," uvedl Kubina v rozhovoru pro  Moravskoslezský deník.

Kubina doposud v extralize hrát nemohl. Byl v patnáctizápasovém trestu z ročníku 2004/05, kdy během poslední výluky NHL oblékal vítkovický dres. Po rozhodujícím semifinálovém utkání ve Zlíně obvinil rozhodčího Petra Bolinu z podjatosti, nepředložil však důkazy a spor prohrál.

Pokud se NHL nerozjede, zamíří v prosinci do Evropy. O jiném angažmá než Vítkovicích prý nepřemýšlí. "Mojí jedinou volbou jsou Vítkovice. Jinde v Evropě hrát v této chvíli rozhodně nebudu," uvedl Kubina.

 

Právě se děje

Další zprávy