Světový šampion Pucher opustí Znojmo, bude hrát v české druhé lize

ČTK ČTK
9. 5. 2017 19:06
Slovenský mistr světa z roku 2002 Peter Pucher bude pokračovat v hokejové kariéře v Česku. Dvaačtyřicetiletý útočník po konci dlouholetého angažmá ve Znojmě bude v příští sezoně hrát druhou ligu za Moravské Budějovice. "S majitelem klubu jsme v kontaktu a do konce týdne bychom měli dotáhnout některé věci. V podstatě jde už ale jen o detaily. Takže ano, měl bych tam hrát," řekl listu MF Dnes Pucher. Prešovský rodák letos v březnu po 14 letech skončil ve Znojmě, za které hrál jak v české extralize, tak posledních šest let mezinárodní rakouskou ligu EBEL. Byl tak u obou nejvýraznějších úspěchů Orlů - třetího místa v extralize v roce 2006 i loňské druhé příčky v EBEL.
Peter Pucher v dresu Znojma
Peter Pucher v dresu Znojma | Foto: Rostislav Pfeffer
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy