Slávistická krize pokračuje. Růžička: ´Není to ono´

4. 1. 2010 11:55
Sešívaní si v neděli připsali šestou prohru v řadě
Slavia se momentálně trápí.
Slavia se momentálně trápí. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V pořádné krizi si nachází hokejová Slavia, která si v neděli připsala už šestou porážku v řadě. Růžičkovi svěřenci se kvůli černé sérii v posledních týdnech propadli z předních pozic v tabulce až na deváté místo v extralize.

Vicemistr loňské sezony naposledy vyhrál před měsícem na ledě Budějovic a od té doby si připisuje samé porážky. Tu poslední zaznamenali červenobílí včera, kdy je o body doma obral Liberec po výsledku 2:4.

"V koncovce nemáme takový klid jako třeba začátkem sezony. Není to ono," smutnil po zápase domácí trenér Vladimír Růžička.

Mezi příčiny neutěšeného stavu patří nevyjasněná situace na brankářském postu, kterou nevyřešil ani nově příchozí zkušený gólman Milan Hnilička.

Naopak mladý brankář Stanislav Neruda byl po třetím gólu v první třetině zaskočený. | Foto: Ondřej Besperát

Ten se proti Liberci postavil dokonce jen na střídačku. O tom, který z pěti (!) brankářů Slavie bude jedničkou tak stále není jasno.

Druhým problémem červenobílých je absence nejproduktivnějšího hráče extraligy Romana Červenky, který od utkání proti Vítkovicím (0:6) laboruje s poraněnými zády a nenastoupil ani proti "Bílým tygrům".

"Kdyby dnes hrál, tak by dal tři góly nebo by na tři nahrál a mohl to být úplně jiný zápas. Naposled, když nás porazila Slavia doma, tak měl 3+1 a 1+3 a bylo po zápase," všiml si liberecký obránce Jan Holub.

I přes absenci Červenky ale domácí hráči dokázali za stavu 0:2 svého soupeře zatlačit do defenzivy a od druhé poloviny zápasu dominovat utkání.

Diváci v O2 aréně se dočkali i snížení na 1:2 a posléze i na 2:3, ale to bylo ze strany Slavie vše. Naopak Liberec ve třetí části přidal ještě jednu pojišťovací branku, a fanoušci tak opět odcházeli z Vysočan zklamáni.

Ne že by to pro ně bylo něco nového. Růžičkova družina totiž z posledních deseti utkání na domácím kluzišti vyhrála pouze dvě.