Slavia uhájila vedení před Plzní. Boleslav poprvé slaví

Václav Rojík, Red Spo
23. 9. 2008 20:40
Slavia - Zlín 6:2, Třinec - M. Boleslav 3:5
Se skrývaným znepokojením sledoval z lavičky vývoj zápasu Vladimír Růžička, trenér domácích. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Slavie udrželi vedení v extralize i po sedmém kole. V úterý vyhráli jako jediný domácí tým. Z první porážky v sezoně se rychle otřepala v tabulce druhá Plzeň, která vyhrála v Litvínově.

První tříbodové vítězství vybojovala Mladá Boleslav na ledě Třince.

Tradiční středočeské derby ovládla Sparta, přestože ve čtyřech předchozích duelech na kladenském zimním stadionu prohrála.

Vše o zápase Kladno-Sparta  čtěte ZDE

Plzeň znovu vítězí

Plzeňští hokejisté v minulém kole poprvé utrpěli porážku. Z neúspěchu ve Vítkovicích se však rychle oklepali a v úterý vybojovali výhru v Litvínově 4:2.

Západočeši šli na severu Čech do vedení zásluhou Radka Matějovského, jenž po pěkné individuální akci překonal brankáře Hübla.

Výborný s Ručinským řádili. Sparta veze výhru z Kladna
Sparta vsadila na mladou krev a probudila Ručinského

Do první sirény ještě zvýšil na 2:0 v přesilové hře Jaroslav Kracík, když uklidil do branky  vyražený puk.

14 Třinec 7 4

Domácí sice snížili brankou v početní převaze zásluhou Viktora Hübla, ale v poslední minutě druhé části vrátil hostům dvoubrankový náskok Petr Vampola.

Litvínovu vykřesal naději ve třetí třetině úspěšnou tečí Peter Jánský. Jenže pak hráli domácí oslabení ve třech proti pěti, které využil kapitán hostů Martin Straka, jenž přesnou střelou z křídla uzavřel na 4:2.

Zlín zlomil začátek třetí třetiny

Slavia porazila doma Zlín vysoko 6:2, přestože po první třetině prohrávala po trefách Lešky a Rachůnka 1:2.

Domácí dlouho nemohli najít recept na skvělého Biegla. Toho jakoby odčaroval parádním gólem v polovině zápasu Jaroslav Bednář.

Opora Slavie dostala do jízdy přihrávku od Kolaříka a poté si položila obránce a kličkou překonala i gólmana.

Zlín zaspal úvod třetí třetiny, v níž tým Vladimíra Růžičky získal rozhodující náskok. Po minutě a jedenačtyřiceti sekundách třetí dvacetiminutovky vedli domácí zásluhou Hrušky a Červenky 4:2.

Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

To hosty zlomilo a v závěrečné pětiminutivce inkasovali ještě dva góly.

Vítkovický Štěpánek vychytal Liberec

Posilněni výhrou nad Plzní mířily Vítkovice do Liberce. A  momentální pohodu prokázaly i na ledě trápícího se favorita, kde vyhrály 4:0. Liberec tak zatím prohrál tři ze čtyř domácích duelů.

Svěřenci Aloise Hadamczika vytěžili z úvodní vyrovnané části náskok 2:0. Druhý gól vstřelil pět vteřin před odchodem do kabin Angel Krstev, jenž zamířil do Vítkovic právě z Liberce, kde se trenérům nevešel do týmu.

Domácí střelce přiváděl k zoufalství skvělý gólman Štěpánek.

V prostřední části hry prakticky rozhodl hned z první šance třetí brankou hostů Robert Petrovický. Na 4:0 pečetil v závěrečné dvacetiminutovce Viktor Ujčík.

Boleslav má první výhru

Nováček hokejové extraligy z Mladé Boleslavi slaví první výhru v sezoně. Středočeši vyhráli na ledě Třince 5:3.

Duel dvou nejslabších týmů v soutěži rozhodl bývalý hráč Třince Roman Tomas, jenž nastřilel hattrick. Do třinecké arény se také v boleslavském dresu vrátila bývalá opora Richard Král.

Všechny zápasy sledujeme on-line

Už po necelých šesti minutách Tomas parádně zužitkoval pas Jana Bendy zpoza brány. A za minutu a půl potrestal vyloučení Brňáka razantní trefou na 2:0.

Třinec už jen neúspěšně dotahoval manko. Tomas završil hattrick gólem na konečných 5:3 v polovině třetí třetiny.

To domácí tým definitivně zlomilo a od fanoušků si v posledních vteřinách navíc vykoledoval bouřlivý pískot.

Mladá Boleslav navázala na první bodový zisk z posledního kola, v němž vyválčila bod s Litvínovem.

Vary zlomily sérii ve Znojmě

Karlovy Vary přerušily ve Znojmě sérii tří porážek za sebou. Navíc překonaly své dosavadní maximum v podobě dvou vstřelených brankek za zápas, když v úterý vyhrály 3:1.

Radost vítězů po dramatickém závěru utkání. Karlovy Vary porazily Spartu Praha.
Radost vítězů po dramatickém závěru utkání. Karlovy Vary porazily Spartu Praha. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Hosté vyhráli tentokrát zcela zaslouženě. Téměř po celý zápas byli "o krok"  před domácími. Byli aktivnější a využili dvě přesilové hry.

Hlavní zásluhu na výhře má bývalý útočník Znojma Petr Kumstát, který si připisal dva přesné zásahy.

Zářil i Václav Skuhravý, jenž jednu branku dal a dvě připravil právě "svému dvojčeti" Kumstátovi  a také brankář Lukáš Mensator,.

Ten především v poslední třetině několikrát podržel svůj tým výbornými zákroky.

Znojmo prodloužilo sérii bez tříbodového vítězství na šest zápasů.

Slavia Praha - RI Okna Zlín 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)