25. 1. 2009 19:33
Spekuluje se o zranění sleziny
Jaroslav Bednář nedohrál ani první třetinu.
Jaroslav Bednář nedohrál ani první třetinu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie sice porazili ve 45. kole extraligy bez větších problémů Karlovy Vary 7:3, přišli ale o svého klíčového hráče Jaroslava Bednáře.

Nejproduktivnější útočník soutěže, který ve druhé minutě otevřel účet zápasu, z duelu po první třetině odstoupil se zraněním.

Bednáře v 17. minutě fauloval Michal Dobroň, který byl následně vyloučen za sekání. Reprezentační útočník se po jeho ataku jen těžce zvedal z ledové plochy a přestože následně ještě vyslal střelu na gólmana Lukáše Sáblíka, s bolestivou grimasou zamířil ihned na střídačku.

"V případě Jardy Bednáře jsme dost nervózní, protože hned jakmile přišel z ledu, tak šel do kabiny, začal zvracet a je v nemocnici na vyšetření. Čekáme, co bude," řekl asistent trenéra Jiří Kalous na pozápasové tiskové konferenci.

Podle prvních zpráv by mohl mít poraněnou slezinu. "Nechci teď spekulovat, ale tím, jak ho tam někdo bodnul do břicha, tak se trefil velmi nešťastně. Nevypadá to zatím vůbec dobře," dodal Kalous.