Slavia nedala šanci Třinci, Budějovice zdolaly Kladno

5. 3. 2008 19:58
Slavia - Třinec 4:1,České Budějovice - Kladno 2:0
Slavia se raduje z branky do sítě Třince
Slavia se raduje z branky do sítě Třince | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice/Praha - Dva nejlepší týmy ze základní části vstoupily ve středu úspěšně do play off. České Budějovice si poradily s Kladnem, Slavia nedala šanci Třinci.

Jihočeši měli díky vítězství v základní části výhodu domácího prostředí. Vůbec nebylo znát, že k ostrému soutěžnímu utkání nenastoupili dva týdny. Hned od začátku zatlačili soupeře a tlak korunovali brzkým gólem.

Hned ve třetí minutě se dostal při přesilové hře Tomáš Kůrka k sólovému úniku, který proměnil ukázkovým bekhendovým blafákem.

Hosty to neprobudilo, v polovině prvního dějství inkasovali podruhé. Vak našel přesnou přihrávkou Milana Gulaše a Zdeněk Orct v kladenské brance lovil kotouč ze své sítě podruhé.

Potom se hra uklidnila a Budějovice trochu polevily. Středočeský klub zlepšil defenzivní činnost a vytvořil si několik slibných šancí.

Jenže v průběhu druhé třetiny znovu odpadl a mohl děkovat jen brankáři, že po ranách Květoně, Hudce a Vaka neinkasoval.

Emoce pak vzplály na jihu Čech až krátce před koncem utkání. Domácí se již radovali ze třetí branky, která by jim zajistila klid. Gřegořek však puk při dorážce dostal za Orcta bruslí a rozhodčí Hradil jasně ukázal, že skóre zůstává stejné.

Čtěte více: My a favorité? Určitě ne, zní z Kladna a Třince

Kladno i díky tomuto momentu dále bojovalo o kontaktní gól, jenže střely z hokejek hostů končily u bezchybného Turka. Mountfield výsledek 2:0 udržel a za bouřlivých ovací si připsal první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Slavia také rozhodla v první třetině

Ve druhém, souběžně hraném zápase si také domácí celek vytvořil náskok, který bez problémů udržel. Zatímco České Budějovice vstřelily během úvodního dějství dvě branky, Slavia se prosadila proti Třinci hned třikrát.

Slavia si poradila s Třincem, postoupila 4:1 na zápasy
Slavia si poradila s Třincem, postoupila 4:1 na zápasy | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Neuběhla ani jedna minuta, když od modré napálil puk obránce Jan Novák a gólman Vojtek byl proti jeho pokusu neúspěšný. Klíčový moment přišel na začátku jedenácté minuty. V přesilové hře pět na tři se prosadili Pražané podruhé, když se trefil Žižka.

Krátce nato vedli domácí 3:0. Třinecký brankář dostal od Nováka druhý a podobný gól, jenž znovu letěl do sítě až od modré čáry. Převaha slávistů pokračovala a slezský celek mohl být jen rád, že skóre nenarůstalo.

Svěřenci Vladimíra Růžičky drželi otěže zápasu plně ve svých rukách. To dokázala i situace z 32. minuty, kdy se Klepiš po asistenci Hrušky radoval z čtvrté branky.

Třinec výsledný stav pouze jednou zkorigoval. Akci, která potěšila oko každého nezaujatého fanouška, zakončil Korhoň. Tomu výborně nahrál Skořepa a útočník neměl problém u tyče zasunout puk do prádné klece. Další gól již nepadl, a tak Slavia po výhře 4:1 vede čtvrtfinálovou sérii.

Slavia Praha - Třinec 4:1 (3:0,1:1,0:0)
1. a 14. Novák, 11. Žižka, 32. Klepiš - 35. Korhoň
Slavia: Svoboda - Kadlec, Vašíček, Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Jebavý, Drtina - Bednář, Beránek, Vondrka - D. Hruška, Klepiš, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Sklenář, Růžička, Doležal.
Třinec: Vojtek - Kundrátek, Sekeráš, Seman, Malec, Andersons, Pácal, - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Steber, Kolusz, Pavelek.