Slavia dobyla Kladno, Jihlava vyhrála podesáté v řadě

28. 11. 2015 20:17
V první lize nadále kraluje Jihlava, která prodloužila svou vítěznou sérii na 10 zápasů. V souboji dvou bývalých extraligových týmů vyhrála na ledě Kladna Slávie 5:3.
Hráči Slávie se radují z branky v první lize
Hráči Slávie se radují z branky v první lize | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté pražské Slavie vyhráli šlágr první ligy na ledě Kladna 5:3 a vrátili na třetí příčku tabulky. V čele zůstala Jihlava, která v Litoměřicích zvítězila 2:0 a úspěšnou šňůru prodloužila už na deset utkání bez ztráty jediného bodu.

Souboj bývalých extraligistů pro Slávii

Slavia začala v Kladně skvěle, už po šesti minutách vedla o dvě branky. Rytíři ale dokázali rychle reagovat a po Pituleho snížení na 1:2 měli rivala stále na dohled. Vyrovnání se však dočkala slušně zaplněná aréna až chvíli před koncem druhé třetiny.

Jenže domácí tým prospal podobně jako na začátku zápasu i úvod třetí části a Slavia si díky dvěma slepeným brankám Čermáka a Davida Hrušky opět vypracovala dvougólový náskok. Kladno sice znovu snížilo, ale vítězství už si hosté vzít nenechali. Naopak do prázdné branky pečetil zisk tří bodů Kubica.

Dukla natahuje vítěznou sérii

Jihlava se v Litoměřicích nemohla dlouho prosadit a domácí tým hrál s lídrem vyrovnaný zápas. Hrdiny zápasu byli oba gólmani, šťastnějším byl nakonec hostující David Honzík a s čistým kontem dovedl tým k výhře 2:0. Zápas rozhodl Tomáš Kaláb, neboť pět minut před koncem otevřel skóre a druhý gól přidal do prázdné branky.

Benátky nad Jizerou doplatily v souboji s Prostějovem na mizerný úvod. Jestřábi ve 23. minutě vedli už 3:0 a vyhnali z branky Hosnedla, jehož vystřídal Vacek. Domácí pak začal dohánět ztrátu, na rozdíl jedné branky však snížili až tři minuty před koncem. Dramatické chvilky hosté i přes oslabení v posledních sekundách přestáli.

Severočeské derby mezi Ústím a Mostem přineslo vedle jednoznačné výhry domácího Slovanu 5:1 také 105 trestných minut. Zejména závěr zápasu byl ve znamení šarvátek a tři hráče poslali sudí předčasně do šaten. S osobními tresty opustili led domácí Ladislav Gengel a hostující Martin Baránek a Jan Bittner. Tři gólové nahrávky připravil ústecký Antonín Melka.

Šumperk doma porazil Třebíč až díky gólu Aleše Holíka ve čtvrté sérii nájezdů. Trefa na 2:1 zároveň dostala domácí z poslední příčky tabulky, na kterou znovu klesl Most.

První hokejová liga - 27. kolo:

Kladno - Slavia Praha 3:5 (1:2, 1:0, 1:3), Benátky nad Jizerou - Prostějov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0), Litoměřice - Jihlava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), Šumperk - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0), Ústí nad Labem - Most 5:1 (1:1, 2:0, 2:0).

1. Jihlava 27 18 2 1 6 90:58 59
2. Kladno 27 14 4 4 5 104:72 54
3. Slavia Praha 27 12 5 3 7 94:63 49
4. České Budějovice 27 13 4 1 9 91:74 48
5. Třebíč 27 11 3 4 9 68:71 43
6. Kadaň 27 12 2 2 11 84:77 42
7. Ústí nad Labem 27 12 1 3 11 95:95 41
8. Přerov 27 12 2 1 12 79:82 41