14. 9. 2009 20:55
Riga - Osmk 4:5
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Jiří Šidliák, Avangard Omsk

Moskva - Jaromír Jágr v pondělí zaznamenal premiérový hattrick nové sezony Kontinentální hokejové ligy a pomohl hokejistům Omsku k vítězství 5:4 na ledě Dinama Riga.

Šlo o první úspěch Avangardu v tomto ročníku. První zápas sibiřskému celku nevyšel, když se v pátek vůbec neprosadil v Astaně a prohrál tam 0:1 po prodloužení.

Tentokráte si ale zastřílel a hlavní podíl na tom měl sedmatřicetiletý český útočník. Své první tři góly si připsal během necelých čtrnácti minut rozdělených přestávkou. Jeho třetí trefa přinesla hostům vedení 5:1, lotyšský celek už poté dokázal jen snížit.

Čtěte dále: Brendl s Bednářem vystříleli Novgorodu první výhru

Hvězdný Jágr se prosadil poprvé v přesilovce v osmé minutě a zvýšil na 2:0.

První gól Omsku v sezoně vstřelil už předtím Igor Volkov. Po snížení Dinama skóroval Jágr znovu v početní převaze na začátku třinácté minuty a vynikající třetinu Avangardu zakončil čtvrtou trefou opět Volkov.

Do druhé části vystřídal v brance Rigy Edgarse Masalskise zkušený Čech Martin Prusek a Jágr ho hned po 39 sekundách přivítal gólem, kterým zkompletoval už ve druhém duelu ročníku hattrick.

Jeho trefa však byla poslední, která prošla za Pruskova záda. Lotyšskému celku se třemi brankami podařilo zápas zdramatizovat, ovšem všechny body nakonec mířily do Omsku.

Irgl dal dva góly

Střelecky se dnes dařilo také Zbyňku Irglovi, který pomohl dvěma góly k prvnímu vítězství Jaroslavle v sezoně.

Český útočník zaznamenal svou druhou trefu na ledě Togliatti v prodloužení a stanovil konečné skóre 5:4 pro Lokomotiv. Jeho spoluhráč Josef Vašíček si připsal tři asistence.

Poražený finalista z premiérového ročníku KHL Jaroslavl už v Togliatti prohrával 0:2 a 1:3, ale podařilo se mu skóre otočit. Na 4:3 zvýšil po Vašíčkově přihrávce svým prvním gólem v sezoně, navíc v oslabení, Irgl.

Domácím sice krátce poté díky Slovákovi Romanu Kukumbergovi vyrovnali, v prodloužení v čase 61:56 však rozhodl o první výhře Jaroslavle ve třetím utkání sezony Irgl.

Togliatti - Jaroslavl 4:5 v prodl. (za hosty Irgl 2+0, Vašíček 0+3), Kazaň - Balašicha 1:0 v prodl., Nižněkamsk - Spartak Moskva 2:4, Dynamo Moskva - Barys Astana 5:4 (za hosty Klouček 0+1), Dinamo Minsk - Ufa 3:2 po sam. nájezdech, Dinamo Riga - Omsk 4:5 (za hosty Jágr 3+0).