Brno - Karlovy Vary 2:1, Mladá Boleslav - Kladno 1:2

Zdá se, že konec sezony zastihl v lepší formě hokejisty Kladna a Brna, kteří se svým pronásledovatelům z Karlových Varů a Mladé Boleslavi.

Z této dvojice zřejmě vzejde účastník baráže.

Nejhůře jsou na tom Boleslavští se 66 body. O jeden víc mají Západočeši. Kladno už odskočilo o další tři body a Kometa uhání z pásma baráže ještě lépe, na Mladou Boleslav má již desetibodový náskok.

Trend posledních zápasů se potvrdil i v pátečním kole.

Kladenský výkon opět strhnul kapitán Patera, který vstřelil v 9. minutě svůj pátý gól v pátém zápase skupiny play out. Na začátku druhé třetiny přidal druhou branku Kalla. Středočeši se prosadili až v samém závěru, když využil přesilovku Jindra.

Tradičně zaplněná brněnská hala Rondo slavila těsně vítězství 2:1 nad Karlovými Vary. Zařídily jej trefy Richtra z konce první třetiny a Dopity v polovině utkání. Západočeši pouze korigovali brankou Košťála, a tak se budou muset ještě hodně snažit, aby se vyhli baráži.

5. kolo skupiny o udržení v hokejové extralize:

BK Mladá Boleslav - HC Geus Okna Kladno 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Jindra (Žabka) - 9. Patera, 21. Kalla (J. Mrázek, Bílek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2230.

Sestavy:
Mladá Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Duben, Lehikoinen, J. Kasík - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - L. Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Handlovský - Nouza, Vrbata, Gajovský. Trenéři: Tlačil a Šejba.
Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, J. Mrázek, Trončinský, Šmach - Diviš, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - M. Procházka, Frolík, Gengel. Trenéři: Vejvoda a P. Kasík.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
20. Richter (Brabenec), 33. Dopita (Erat) - 47. Košťál (Pech). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Chytil, Poruba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 7123.

Sestavy:
Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Koma - Erat, Dopita, R. Dlouhý - R. Procházka, Divíšek, Hubáček - Šindel, Huml, Brabenec - Varaďa, Meidl, Ludvík. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Loginov, Prošek, Čutta, Nosek, Mucha, Dobroň, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Cyganov, Pech, Košťál - Balázs, Čachotský, Hluchý. Trenéři: Paleček, Baďouček, Řezníček a Kněžický.