Simmonds z Liberce utekl i kvůli rasismu, přiznal jeho agent

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 11. 2012 10:00
Hokejový agent Eustace King přiznal, že Wayne Simmonds z Liberce utekl i kvůli rasistickým útokům v Chomutově.
Hokejista Liberce Wayne Simmonds v utkání se Zlínem v 19. kole Tipsport extraligy 2012/13.
Hokejista Liberce Wayne Simmonds v utkání se Zlínem v 19. kole Tipsport extraligy 2012/13. | Foto: Lukáš Drštička

Liberec - Roli v odchodu Wayne Simmondse z Liberce sehrál i rasismus. V rozhovoru pro US Today to naznačil jeho hráčský agent Eustace King.

"Nechci říkat, že to bylo jen kvůli rasismu," řekl přesně King.

"Těch věcí se ale sečetlo víc. Ať už to byl incident v Chomutově, jazyková bariéra a nakonec problémy uvnitř týmu, které vedly až ke změně trenéra," doplnil.

Agent: Vážím si, jak se Chomutov k rasismu postavil

Skupinka fanoušků na Simmondse během vzájemného utkání na severu Čech pokřikovala "opice." Klub okamžitě předal záležitost policii a obvinění fanoušci už šli před soud. Případ je odročen na leden, viníkům hrozí až tříleté vězení.

"Vážím si ale toho, jak se Chomutov zachoval. Klub byl hodně rozzuřený z toho, jaký obrázek mu fanoušci udělali. Postavil se k tomu fenomenálně," ocenil King.

První hokejista černé pleti v extralize z Liberce utekl na začátku týdne společně s dalším Kanaďanem Chrisem Stewartem.

Nečekaný konec dvou velkých posil z NHL pořádně rozzlobil liberecké vedení. "Jejich způsob jednání byl naprosto nestandardní," zlobil se klub prostřednictvím slov generálního manažera Ctibora Jecha.

Pro mě je důležité, aby byli hráči spokojení

Simmonds prý klubu oznámil, že musí z vážných rodinných důvodů odjet do Kanady, Stewart byl zase nespokojen s malou vytížeností v zápasech, a proto se rozhodl k návratu do německého Crimmitschau.

"V Liberci jsou frustrovaní, protože cítí, že s tím nemohli nic udělat. Pro mě je ale důležité, aby hráči hráli v prostředí, kde se jim líbí," vysvětlil King, který vedení klubu nepříjemnou informaci oznámil za hráče.

"Jejich odchod byl vyvrcholením všeho. Kluci si mysleli, že je Liberec parádní klub. Vypadal jako takový malý klub z NHL. Tým ale nebyl v ideálním rozpoložení a s přihlédnutím na další fakta se prostě rozhodli, že pro ně bude lepší, když půjdou jinam," uzavřel King.

 

Právě se děje

před 41 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy