Simmonds z Liberce utekl i kvůli rasismu, přiznal jeho agent

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 11. 2012 10:00
Hokejový agent Eustace King přiznal, že Wayne Simmonds z Liberce utekl i kvůli rasistickým útokům v Chomutově.
Hokejista Liberce Wayne Simmonds v utkání se Zlínem v 19. kole Tipsport extraligy 2012/13.
Hokejista Liberce Wayne Simmonds v utkání se Zlínem v 19. kole Tipsport extraligy 2012/13. | Foto: Lukáš Drštička

Liberec - Roli v odchodu Wayne Simmondse z Liberce sehrál i rasismus. V rozhovoru pro US Today to naznačil jeho hráčský agent Eustace King.

"Nechci říkat, že to bylo jen kvůli rasismu," řekl přesně King.

"Těch věcí se ale sečetlo víc. Ať už to byl incident v Chomutově, jazyková bariéra a nakonec problémy uvnitř týmu, které vedly až ke změně trenéra," doplnil.

Agent: Vážím si, jak se Chomutov k rasismu postavil

Skupinka fanoušků na Simmondse během vzájemného utkání na severu Čech pokřikovala "opice." Klub okamžitě předal záležitost policii a obvinění fanoušci už šli před soud. Případ je odročen na leden, viníkům hrozí až tříleté vězení.

"Vážím si ale toho, jak se Chomutov zachoval. Klub byl hodně rozzuřený z toho, jaký obrázek mu fanoušci udělali. Postavil se k tomu fenomenálně," ocenil King.

První hokejista černé pleti v extralize z Liberce utekl na začátku týdne společně s dalším Kanaďanem Chrisem Stewartem.

Nečekaný konec dvou velkých posil z NHL pořádně rozzlobil liberecké vedení. "Jejich způsob jednání byl naprosto nestandardní," zlobil se klub prostřednictvím slov generálního manažera Ctibora Jecha.

Pro mě je důležité, aby byli hráči spokojení

Simmonds prý klubu oznámil, že musí z vážných rodinných důvodů odjet do Kanady, Stewart byl zase nespokojen s malou vytížeností v zápasech, a proto se rozhodl k návratu do německého Crimmitschau.

"V Liberci jsou frustrovaní, protože cítí, že s tím nemohli nic udělat. Pro mě je ale důležité, aby hráči hráli v prostředí, kde se jim líbí," vysvětlil King, který vedení klubu nepříjemnou informaci oznámil za hráče.

"Jejich odchod byl vyvrcholením všeho. Kluci si mysleli, že je Liberec parádní klub. Vypadal jako takový malý klub z NHL. Tým ale nebyl v ideálním rozpoložení a s přihlédnutím na další fakta se prostě rozhodli, že pro ně bude lepší, když půjdou jinam," uzavřel King.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy