Schwarz zavinil debakl a věděl: Chyboval jsem

17. 1. 2008 15:00
St.Louis Blues hráli sedm minut bez brankáře
Příliš radosti St. Louis ve středu nemělo
Příliš radosti St. Louis ve středu nemělo | Foto: Reuters

Praha - Český hokejový gólman Marek Schwarz určitě nečekal, že se postaví mezi tři tyče svého týmu St. Louis hned po příchodu z farmy.

Bluesmanům se však v první třetině utkání v Chicagu zranila jednička Manny Legace, a proto do dalšího průběhu zasáhl mladý brankář.

Nebyl to však záskok podařený. Jednadvacetiletý mladoboleslavský rodák, pro kterého to byl teprve čtvrtý start ve slavné soutěži, inkasoval z třinácti střel pět branek a jeho tým prohrál vysoko 1:6.

Jeho kouč Andy Murray dokonce odvolal českého brankáře nezvykle již sedm minut před koncem utkání.

"Byl jsem na zápas připravený, jak jen to šlo. Ale první gól padl po mé hrubé chybě a druhá branka byla taky zvláštní. Nepovedlo se mi dostat pořádně do utkání," popisoval pro klubový web.

Český talent se do prvního týmu Bluesmanů dostal poté, co vedení poslalo na farmu do Peorie na rozchytání obvyklou brankářskou dvojku Hannu Toivonena.

"Nebylo to jednoduché, ale měl jsem zkrátka předvést lepší výkon. Vždy, když jsem povolaný z farmy, snažím se být na utkání maximálně připravený," dodal.

Kouč St. Louis Andy Murray nebyl s výkonem svého náhradního gólmana spokojen, vinu však neházel pouze na něj.

"Nečekali jsme, že Marek bude dnes chytat. Ale nejenom on, ale i další hráči nepodali výkon, který od nich očekávám," nebral si po utkání servítky Murray.

Trenéra Blues přesto může těšit jedna věc. Zranění jeho elitního brankáře není tak vážné, jak v první chvíli vypadalo. Manny Legace bude připraven už pro příští domácí utkání s Nashvillem a může se těšit i na Utkání hvězd, kam byl fanoušky vybrán.