San Jose žije. První výhru zařídil Michálek

1. 5. 2008 9:24
Dallas - San Jose 1:2, Philadelphia - Montreal 4:2
Milan Michálek prodloužil San Jose sérii s Dallasem.
Milan Michálek prodloužil San Jose sérii s Dallasem. | Foto: Reuters

Dallas - Český hokejista Milan Michálek rozhodl v semifinále Západní konference NHL o prvním vítězství San Jose nad "Hvězdami" z Dallasu, a pomohl tak snížit stav série na 1:3.

Stars začali zápas lépe, když na začátku druhé třetiny otevřel skóre Jere Lehtinen, ale "Žraloci" dokázali rychle odpovědět, a to dokonce v oslabení.

Kapitán Patrick Marleau vypíchl puk Sergeji Zubovovi a svůj únik proměnil - 1:1.

Ve třetí části pak o prodloužení série rozhodl Milan Michálek. Při přesilovce San Jose ho našel před brankou Joe Thornton a český útočník přidal svůj třetí gól v letošním play off.

Philadelphia je krok od postupu

Ve Východní konferenci se do trháku dostali hokejisté Philadelphie. Ti dokázali nad Montrealem vyhrát i druhý domácí zápas a vedou už 3:1 na zápasy.

Flyers šli do vedení v přesilové hře ve 28. minutě, když se trefil Umberger, náskok zvýšil v úvodu třetího dějství po přihrávce Václava Prospala Scott Hartnell.

K obratu Canadians zavelel gólem Tomáš Plekanec, za 37 vteřin vyrovnal Saku Koivu. Ale necelé čtyři minuty před koncem zápasu hráli "Letci" další přesilovku a vítězství strhl na jejich stranu Danny Briere, druhou asistenci si připsal Prospal.

Do prázdné branky pak pečetil výhru Philadelphie svým druhým gólem R. J. Umberger a Flyers jsou jednu výhru od postupu.

Dallas - San Jose 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), stav série 3:1
Branky: 26. Lehtinen - 30. Marleau, 44. M. Michálek.

Philadelphia - Montreal 4:2 (0:0, 1:0, 3:2), stav série 3:1
Branky: 28. a 60. Umberger, 47. Hartnell (Prospal), 57. Briere (Prospal) - 53. Plekanec, 54. S. Koivu.