Poslední zápas v NHL? Ještě není konec, tvrdí Jágr

30. 4. 2008 20:00
Před Rangers stojí nejtěžší úkol. Vyhrát čtyři zápasy
Jaromír Jágr v jedné ze svých mnoha šancí.
Jaromír Jágr v jedné ze svých mnoha šancí. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Yorku Rangers jsou ve druhém kole play off NHL na pokraji vyřazení.

Každý další zápas série proti Pittsburghu tak může být pro kapitána Jaromíra Jágra posledním v dresu Jezdců, ale třeba i posledním v jeho kariéře v nejslavnější soutěži světa.

Českému útočníkovi totiž po sezoně končí v New Yorku smlouva a stane se volným hráčem. O jeho budoucnosti se v médiích spekuluje prakticky už od začátku sezony, podle ruského tisku už je dokonce jistý návrat Jaromíra Jágra do Omsku.

Čtěte více: Jágr, Straka a spol. jsou zápas od vyřazení

Šestatřicetiletý hráč ale stále s úsměvem mlží a o konci sezony nechce ani slyšet. Na novináře, který se ptal, čím to, že Penguins tak rychle s Rangers zatočili, se Jágr nazlobeně obořil. "Už je konec?" ptal se naštvaně.

"Já si nemyslím, že je rozhodnuto. Na to se mě ptejte až po sérii," citují nejlepšího českého hráče v historii NHL New York Times.

Jágr hodně litoval třetí prohry s Pittsburghem v řadě, na domácím ledě prý byli "Jezdci" lepším týmem.

"Jsme v jiné pozici, než bychom si přáli," uznal po zápase. "Dneska jsme s tím nemohli nic udělat. Hráli jsme velmi dobře, hlavně v prvních dvou třetinách. Ale byl to jejich večer. Čeho se dotkli, to jim tam spadlo," posteskl si Jágr.

Český útočník táhl Rangers za úspěchem, dokonce se pustil i do pěstního souboje, což je u něho hodně nezvyklá situace. Ve 38. minutě pak Jágr vyrovnával na 3:3, jenže nakonec se stejně radovali Penguins.

Podívejte se: Fandí i chobotnice. Jde přeci o Stanley Cup

A před "Jezdci" tak stojí téměř nesplnitelný úkol - pokud chtějí postoupit, musí vyhrát čtyřikrát za sebou.

"Můžeme se utápět v tom, že jsme prohráli zápas, nebo myslet na vítězství v tom dalším," nevzdává se ale Jaromír Jágr.

"Máme šanci měnit historii," pokračuje přesvědčeně. "A kdoví, třeba to bude můj poslední zápas. Tak ať za něco stojí," dodává Jágr.