Růžička o blamáži s Dány: Není mi z toho dobře

Adam Sušovský Adam Sušovský
18. 5. 2014 10:00
"Nezvládl jsme to a není mi z toho dobře. Chtěli jsme tři body, teď si to hrozně komplikujeme," řekl Růžička o hokejové blamáži s Dánskem na mistrovství světa. Češi teď musí o čtvrtfinále bojovat.
Vladimír Růžička se při tomhle rozhovoru nesmál. Po prohře s Dány se moc dobře necítil, Češi se na mistrovství světa sami dostali pod tlak. | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) - Nebyl to dobrý večer. Čeští hokejisté v Minsku vybouchli s podceňovaným Dánskem a zkomplikovali si cestu do čtvrtfinále mistrovství světa.

Proti outsiderovi vedli sedm minut před koncem 3:1, ale nakonec prohráli v nájezdech. Odteď už na světovém šampionátu musí jenom vítězit.

"Nezvládli jsme to a není mi z toho moc dobře. Chtěli jsme tři body, teď si to strašně komplikujeme," řekl o blamáži trenér českého týmu Vladimír Růžička.

Jak velká je pro český tým nečekaná prohra s Dánskem komplikace?
Máme před sebou dva zápasy, které musíme vyhrát. Takže to komplikace je.

Přitom jste začali tak dobře. Brzy jste vedli 2:0, do dvoubrankového náskoku jste odskočili i ve třetí třetině. Co se stalo, že jste zápas ztratili?
Zdálo se mi, že soupeř otevřel hru a začal riskovat. Chodili po nás a my s tím měli dost velké problémy. Zápas, ve kterém vedeme 3:1, prostě musíme dohrát. Jenže jsme udělali zase dva fauly, v oslabení jsme dostali gól a v power play pak nechali volného hráče před bránou.

Proč?
Naše obranná hra není dobrá. Beci se strašně bojí držet modrou čáru, pořád odstupují. Soupeř lehce vniká do třetiny, zamotá nás. Máme velké problémy, nedokážu si to vysvětlit.

Gól na 2:3 kvůli Dána v brankovišti hodně rozčílil brankáře Saláka i asistenta Jaroslava Špačka. Co na to říkáte vy?
Jarda se rozčiloval kvůli tomu, že byl hráč v brankovišti a že tam byl asi faul. Bylo to pak vidět na kostce. Já bych to ale nijak neřešil.

Teď vás čekají dva klíčové zápasy. Jeden už v neděli večer proti Norsku, jak z toho tým dostanete? Budete zvyšovat hlas, nebo hráče spíš uklidňovat?
Není to o nějakém vytýkání, musíme se na ten zápas nějak připravit, že jo. Nikdo jiný to za nás neodehraje.

Je pro vás prohra s Dánskem velké varování?
My ztrácíme v zápasech vedení, to je varování.