Slováci: Finům jsme výhru darovali stupidními chybami!

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
16. 5. 2013 20:45
Slovenští hokejisté a jejich český kouč Vladimír Vůjtek se po zápase s Finy shodli na důvodech své porážky a čtvrtfinálového vyřazení.
Branko Radivojevič si nebral po zápase s Finy servítky. Postup do semifinále prý Slováci soupeři darovali.
Branko Radivojevič si nebral po zápase s Finy servítky. Postup do semifinále prý Slováci soupeři darovali. | Foto: Reuters

Helsinky – Hodně zklamaní byli slovenští hokejisté po vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa od Finů.

Po hrůzné první třetině, kterou prohráli 0:3, se totiž dokázali zvednout, vyrovnat na 3:3, aby je v polovině poslední části definitivně dorazil Aaltonen.

"První třetinu jsme prospali. Finové byli daleko lepší, kdyby vedli větším rozdílem, nemohli bychom se tomu divit. První gól dali ve druhé minutě, pak jsme udělali hrubou chybu a nechali je jet tři na dva, následovalo hloupé vyloučení za faul v útočném pásmu...," nehledal výmluvy pro Slovenskou televizi kouč poražených Vladimír Vůjtek starší.

Vůjtek litoval zbytečných chyb,...

"Dokázali jsme se ale zvednout, měli je na kolenou, aby nás srazila další chyba. Chtěli jsme postup do čtvrtfinále, cíl jsme splnili, ale myslím, že dneska jsme měli na to, abychom jej překročili, když odečteme první třetinu, vyhrál tu šťastnější, ne lepší tým," přidal zklamaně zkušený trenér, který loni dovedl Slovensko k senzačnímu stříbru.

O chybách byli ostatně i komentáře jeho svěřenců, na rozdíl od jiných si příliš servítky nebral útočník Branko Radivojevič.

"Nechápu to. Dva dny si říkáme, že si musíme dát pozor na jejich první pětku, zopakujeme si to i před zápasem a potom? Dají nám tři góly. Ta branka na 4:3, to byla neskutečně stupidní chyba, čtyři se díváme na puk, zatímco oni hrají," zlobil se útočník Spartaku Moskva.

"Nevím, myslím si, že jsme jim dneska vítězství darovali. Jsme zklamaní, ale když neposloucháte pokyny trenéra, tak asi nezasloužíte vyhrát ani v zápase, ve kterém jste lepší," dodal dvaatřicetiletý bojovník, který jen těžko kousal fakt, že první pětka Finů ve složení Pesonen-Aaltonen-Kontiola nasbírala v zápase celkem osm kanadských bodů.

...stejně jako jeho svěřenci

"Škoda té první třetiny, bohužel hokej je dneska takový, že pokud nehrajete naplno celých šedesát minut, nemůžete vyhrát... Když jsme vyrovnali, tak jsme je měli na lopatě, jenže místo toho, abychom je dorazili, dostali jsme po další chybě gól, je to škoda," přidal svůj názor druhý z hráčů s "áčkem" na hrudi Tomáš Kopecký.

"Na druhou stranu všichni bojovali, dřeli, mladí kluci se toto tady hodně naučili, máme na čem stavět. Myslím, že se všichni ještě můžeme zlepšovat, proto je důležité se dívat směrem vpřed, i když zklamání v nás ještě asi chvíli bude," dodal Kopecký.

A co kapitán slovenského celku Miroslav Šatan?

"Přestříleli jsme je, byli dvě třetiny lepší, bohužel jsme udělali my tu rozhodující chybu. Myslím, že právě to rozhodlo, Finové těch chyb dneska udělali o něco méně a proto vyhráli," pronesl brzo devětatřicetiletý stále obávaný kanonýr.

"Jestli budu pokračovat? Myslím, že na takové rozhodnutí je ještě čas," odbyl následně s úsměvem dotaz na případný konec v reprezentačním týmu.

Na zbytek MS se koukat nebudou

Teď si hodlá stejně jako jeho spoluhráči, pro které má jen slova chvály, odpočinout.

"Nevím jestli budu sledovat závěr šampionátu, asi ne," prohlásil Šatan a podobných odpovědí se dočkal reportér STV i od jeho spolubojovníků Rastislava Stani a Tomáše Surového.

"Týden, dva to vyřazení bude bolet. Na hokej ten rozhodně koukat nebudu," zakončil rezolutně útočník pražského Lva.

Po obhájcích titulu z Ruska, které vycvičili s výsledkem 3:8 Američané, a po bronzové české reprezentaci, kterou i podruhé na turnaji porazili Švýcaři (1:2), tak na 77. mistrovství světa skončil i třetí medailista z loňského severského šampionátu.

Pouze Finové dokázali navázat alespoň na loňskou semifinálovou účast.

 

Právě se děje

Další zprávy