Prospal s Vašíčkem se trefili. Vanek rozhodl hattrickem

roj
21. 2. 2008 7:57
Špaček přihrával na rozhodující gól
Václav Prospal
Václav Prospal | Foto: Reuters

Washington - Čeští hokejisté Václav Prospal a Josef Vašíček skórovali ve středečních utkáních NHL a přispěli k bodovému zisku Tampy, respektive New Yorku Islanders.

Tampa nakonec prohrála v prodloužení s Buffalem 3:4, když v dresu Šavlí zářil Thomas Vanek. Rakouská hvězda vstřelila čistý hattrick, který završila rozhodujícím gólem v prodloužení.

"Potřebujeme body a nakonec jsme vybojovali dva, to je pro nás nejdůležitější. Dobře, že jsme zastavili sérii porážek, a doufám, že jsme nastartovali šňůru opačnou," prohlásil po utkání Vanek.

Buffalo má za sebou hrozivý víkend, v němž nejprve prohrálo 1:4 s Pittsburghem a následně 1:5 s NY Rangers.

Vanek skóroval v závěru třetí třetiny dvakrát během šestatřiceti sekund, čímž srovnal na 3:3 a vynutil si prodloužení. V něm při vyloučení Dana Boyla po bleskovém pasu Jaroslava Špačka vstřelil rozhodující gól.

Čtěte také:
Jágr stíhá Esposita. Chci dokázat, že na to mám, hlásí
Jágr nahrál na čtyři góly a vstoupil mezi legendy NHL

Přitom Tampa díky úspěšné bekhendové dorážce Václava Prospala získala necelých semd minut před koncem vedení 3:1.

U úvodního gólu Chrise Grattona asistoval Filip Kuba. Na branku Brada Richardse na 2:0 přihrával Jan Hlaváč. Za Buffalo snižoval na 1:2 na začátku druhé třetiny po Špačkově asistenci Derek Roy.

Islanedrs znovu otočili zápas

Prodloužení nerozhodlo v duelu hokejistů Washingtonu a New Yorku Islanders. Zápas tak dospěl k samostatným nájezdům, po nichž nakonec vybojovali vítězství 3:2 Ostrované.

Ti podruhé za sebou zvrátili utkání, v němž prohrávali o dva góly. V přetahované na hraně postupu do play off tak mají nyní Islanders výhodu. Vděčí za ni Miku Comriemu, jenž proměnil ve středu jedinou penaltu v rozstřelu.

Washington vedl 2:0 po první třetině po brankách Alexandra Sjomina  a Brookse Laicha. Jenže v polovině zápasu srovnali v rozmezí minuty a půl Miroslav Šatan a Josef Vašíček.

Islanders tak napodobili svůj pondělní výkon proti San Jose, v němž prohrávali 0:2 a nakonec otočili na 3:2.

"Snažíme dostat do play off. Zakopali jsme se do propasti a teď se z ní zase musíme vykopat," řekl gólman Islander Rick DiPietro, jenž s připsal osmadvacet úspěšných zásahů.

Výsledky:
Washington - NY Islanders 2:3
po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Sjomin, 14. Laich - 30. Šatan, 52. Vašíček, rozhodující nájezd Comrie.

Buffalo - Tampa Bay 4:3 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 1:0)
Branky:
58., 59. a 63. Vanek (u poslední Špaček), 44. Roy (Špaček) - 5. Gratton (Kuba), 42. B. Richards (Hlaváč), 54. Prospal.

New Jersey - San Jose 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky:
28. Parise (Eliáš), 37. Madden, 39. Brylin (Eliáš) - 21. Cheechoo (M. Michálek), 54. McLaren.

Chicago - Minnesota 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky:
40. a 46. Bolland, 4. Kane (Lang).

Dallas - Calgary 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky:
21. Hagman, 42. Norström - 14. a 41. Tanguay, 58. Iginla.

Anaheim - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky:
14. Selänne, 50. R. Niedermayer, rozhodující nájezd Perry - 29. Finger, 38. Brunette.