Jágr nahrál na čtyři góly a vstoupil mezi legendy NHL

rou
20. 2. 2008 7:25
Jágr se stal 10. nejproduktivnějším hráčem historie NHL
Souboj legend: Jaromír Jágr z New Yorku Rangers bojuje o puk s Teemu Sellänem z Anaheimu. | Foto: Reuters

Montreal - Ani čtyři gólové přihrávky Jaromíra Jágra, kterými se posunul do první desítky nejproduktivnějších hráčů NHL v historii, nepomohly hokejistům New Yorku Rangers k výhře nad Montrealem.

V úterním zápase NHL vedli Jezdci dokonce už 5:0, ale Canadiens dokázali vyrovnat a v penaltovém rozstřelu pak strhli výhru na svou stranu. Dvě asistence si připsal i další Čech v týmu Rangers Michal Rozsíval, jednu gólovou nahrávku zaznamenal i Martin Straka.

Hosté z New Yorku udeřili v Montrealu po osmi minutách dvakrát během čtrnácti vteřin, když se trefili Brandon Dubinsky a Sean Avery.

Jágr se blíží hranici 1 600 bodů

Už na 3:0 zvyšoval ve 14. minutě Brendan Shanahan, který přidal v přesilovce na začátku druhé části i čtvrtý gól Rangers. Na čtyři úvodní branky nahrával Jaromír Jágr a dostal se tak před Raymonda Bourquea na 10. místo v tabulce nejproduktivnějšch hráčů v historii NHL.

Český útočník má nyní na kontě 1 581 bodů a na devátého v pořadí, legendárního Phila Esposita, ztrácí jen devět bodů.

Jen 28 vteřin po druhém gólu Brendana Shanahana přidal po přihrávce Martina Straky už pátý zásah do sítě Canadiens Chris Drury, ale ani to Jezdcům nestačilo k vítězství.

Michael Ryder dvěma góly ve druhé třetině snížil, Alex Kovaljov a Mark Streit pak v závěrečném dějství dokonali senzační vyrovnání. V prodloužení už branka nepadla, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

V těch vychytal Cristobal Huet v brance Montrealu všechny střelce Rangers včetně Jaromíra Jágra a Saku Koivu bekhendovým blafákem završil nevídaný obrat.

Ručinský dvakrát asistoval u výhry St. Louis

Dvěma asistencemi pomohl k výhře svého St. Louis nad Chicagem 5:1 i Martin Ručinský. Blues sice prohrávali od druhé minuty zápasu, kdy se trefil Martin Havlát, ale díky brankám Jackmana a Boyese dokázali vývoj utkání otočit a třemi góly v posledních deseti minutách definitivně rozhodli o svém triumfu.

Jednu gólovou přihrávku zaznamenal při prohře Floridy 2:3 v Pittsburghu také Kamil Kreps. Český brankář Tomáš Vokoun si připsal 29 úspěšných zásahů, ale porážce v závěrečné třetině zabránit nedokázal.

Carolina - Boston 2:3 SN (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 59. Whitney, 60. E. Cole - 5. Chára, 35. Savard, rozhodující nájezd Kessel.

Toronto - Columbus 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
6. Colaiacovo, 16. Antropov, 17. Kilger - 16. Žerděv.

Montreal - NY Rangers 6:5 SN (0:3, 2:2, 3:0 - 0:0)
29. a 33. Ryder, 47. a 56. Kovaljov, 47. Streit, rozhodující nájezd Koivu - 14. a 25. Shanahan (na obě Jágr, na první Rozsíval), 9. Dubinsky (Jágr, Rozsíval), 10. Avery (Jágr), 26. Drury (Straka).

Ottawa - Philadelphia 3:2 SN (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
3. Kelly, 36. Vermette, rozhodující nájezd Spezza - 40. Timonen, 44. Upshall.

Phoenix - Calgary 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)