Proč Kometa? Má tým, kterému věřím, říká Honejsek

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 10. 2014 17:53
Antonín Honejsek v rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětlil, proč odmítl Zlín a bude hrát hokej v dresu jeho největšího rivala. Ve středu podepsal smlouvu s Kometou.
Antonín Honejsek nečekaně odmítl nabídku Zlína k návratu a dohodl se s jeho největším rivalem. Extraligu bude hrát za Kometu.
Antonín Honejsek nečekaně odmítl nabídku Zlína k návratu a dohodl se s jeho největším rivalem. Extraligu bude hrát za Kometu. | Foto: CPA - Eduard Erben

Brno - Čekali na něj jako na spasitele, těšili se, že jim pomůže vyhrabat se z posledního místa v extralize. O to větší šok to pro ně byl, když je odmítl. Antonín Honejsek po neúspěšném angažmá ve Finsku nebude hrát za Zlín. Ve středu se nečekaně dohodl s jeho největším rivalem. Bude hrát za Kometu.

"Čekám hodně negativních reakcí, ale nějaké rozhodnutí jsem udělat musel. Po titulu ve Zlíně jsem potřeboval změnu, nechtěl jsem se tam vracet," vysvětluje Honejsek nečekané rozhodnutí v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

V posledních dvou sezonách Honejsek patřil ve Zlíně k nejlepším hráčům. Byl s týmem dvakrát ve finále, stal se jedním ze strůjců jarního titulu a nakoukl i do hokejové reprezentace.

Proč jste přijal nabídku Komety?
Protože má tým, který má potenciál a teď není na pozicích, kde by chtěl být. To je jeden z důvodů.

Zlín, kde jste vyrostl pro velký hokej, je na tom úplně stejně. Je poslední a fanoušci doufali ve vaši pomoc.
Ze Zlína jsem z nějakých důvodů v létě odešel a nechtěl jsem se tam vracet, takže jsem řešil jiné české varianty. Kometa mi přišla jako nejlepší volba. Kvůli fanouškům i kvůli tomu, že má tým, kterému věřím. ¨

Co na to řeknou fanoušci?
Čekám hodně negativních reakcí, ale nějaké rozhodnutí jsem udělat musel. Uvidíme, jestli bylo dobré.

Už nějaké negativní reakce přišly?
Zatím mi píšou akorát kamarádi a nejbližší, že jim budu shánět lístky na derby. Myslím, že se to teprve rozjede a bude se to pár dní řešit. Vím, jaká je rivalita mezi Zlínem a Brnem a Zlínu se to asi líbit nebude. Ale já ho mám rád, budu na něj rád vzpomínat. Jen jsem po zisku titulu prostě cítil, že potřebuju změnu.

Kometa hraje ve Zlíně hned v pátek. Nastoupíte?
To ještě určitě hrát nebudu. A myslím, že nestihnu ani úterní zápas v Brně (Kometa hraje se Zlínem i příští týden dohrávku 2. kola).

To je možná dobře, ne?
Nevím (usmívá se). Bylo by to hodně zvláštní.

Jak se vůbec cítíte? Letos jste odehrál jen tři soutěžní zápasy...
Není to příjemné. Pořád jenom trénuju a dlouho jsem teď nebyl v žádném týmu. To teď naštěstí končí. Doufám, že budu hrát co nejdřív, zdravotně jsem se už dal do pořádku.

Takže teď jen doženete tréninkové manko a pustíte se do toho?
Přesně tak. Já jsem trénoval sám, potřebuju pár dnů s týmem a to jsem trenérům řekl.

Proč vám angažmá ve Finsku nevyšlo?
Kdybych byl zdravotně v pohodě... Bylo to můj dlouhodobý problém a já nechtěl Finsko jen tak vzdát, nakonec k tomu vedly okolnosti. Musel jsem to udělat, nebylo mi tam moc dobře. Naštěstí se povedlo smlouvu ukončit.

Jdete do Brna na celo u sezonu, nebo budete čekat na jinou nabídku ze zahraničí?
Pokud se nic nestane, budu letos v Brně určitě do konce sezony.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Loňský propad českého HDP byl nejvýraznější od vzniku Česka

Česká ekonomika se loni propadla o 5,6 procenta, nejvýrazněji od vzniku samostatné České republiky. V úterním zveřejněném zpřesněném odhadu to potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve čtvrtém kvartále loňského roku klesl hrubý domácí produkt (HDP) Česka meziročně o 4,7 procenta, zatímco mezičtvrtletně vzrostl o 0,6 procenta. Předběžný odhad statistiků z počátku února s poklesem o 5,6 procenta za celý loňský rok počítal. Meziroční propad v posledním čtvrtletí odhadovali statistici na pět procent a mezikvartální nárůst na 0,3 procenta.

"Výkon české ekonomiky v minulém roce klesl o 5,6 procenta, nejvíce v novodobé historii. Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet. Na straně poptávky byly podle něj hlavním faktorem nižší investice a spotřební výdaje domácností.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy ve státě Zamfara na severozápadě Nigérie. S odkazem na sdělení místního guvernéra o tom napsala agentura Reuters.

Dívky byly uneseny ze střední školy v Jengebe v noci na pátek. O jejich propuštění nyní na Twitteru informoval guvernér Bello Matawalle a zveřejnil jejich fotografie. O kolik dívek se jedná, v první chvíli neinformoval. Později novinářům řekl, že na svobodě je všech 279 unesených školaček s tím, že nebylo uneseno 317 dívek, jak dříve informovala média. Mluvčí lokálních úřadů Sulaiman Tanau Anka poté podle Reuters vysvětlil, že se už při útoku únosců některým dívkám podařilo uprchnout do lesa a byly následně nalezeny. Zbylých 279 bylo uneseno a všechny jsou nyní na svobodě.

"Díky Bohu! Je mi potěšením informovat o propuštění unesených studentek GGSS Jangebe," uvedl Matawalle. "Vyzývám všechny dobře to myslící Nigerijce, aby se s námi radovali, protože naše dcery jsou nyní v bezpečí," dodal.

V severní Nigérii se kvůli působení ozbrojených milic zhoršila bezpečnostní situace. Dříve za únosy v zemi stáli především bojovníci teroristické organizace Boko Haram, nyní ale stále častěji tuto taktiku využívají ozbrojené zločinecké gangy. Poslední únos dětí byl druhý za necelé dva týdny. V sobotu ozbrojenci propustili 27 dospívajících chlapců, které unesli ze školy v nigerijském státě Niger 17. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy