Proč jsou v NHL slušní k sudím? Za kritiku se platí 2000000

Jakub Šafránek ČTK Jakub Šafránek, ČTK
19. 5. 2013 10:45
San Jose Sharks se zatsali Rafi Torrese, který byl potrestán za faul na Jarreta Stolla. Teď musí zaplatit 100 000 dolarů pokuty.
Podívejte se na inkriminovaný zákrok Raffiho Torrese. | Video: youtube.com

New York - Pokutu 100.000 dolarů (dva miliony korun) udělilo vedení NHL klubu San Jose Sharks za to, že jeho generální manažer Doug Wilson vyjádřil veřejně nesouhlas s disciplinárním trestem pro útočníka Raffiho Torrese.

Jednatřicetiletý kanadský hokejista nesmí za zákrok (viz video) na Jarreta Stolla z prvního utkání semifinále Západní konference proti Los Angeles nastoupit ve zbytku série.

Wilson v páteční reakci na Torresův trest uvedl, že klub s verdiktem rozhodně nesouhlasí. "Je evidentní, že šlo o čistý hokejový náraz. Jak NHL zaregistrovala, Raffi mířil ramenem na rameno na soupeře, který měl puk. Zůstal nohama na ledě ani se nenadzvedl, ramena i loket měl dole. Jenom dojížděl, nebrusli ani se nenapřahoval," uvedl generální manažer Sharks v prohlášením, které klub zveřejnil.

NHL udělila San Jose automaticky pokutu 25 tisíc dolarů a dalších 75 vyměřila klubu za povahu jeho komentáře.

Torres je považován za "recidivistu", v NHL dostal dodatečný trest už počtvrté. Loni ještě během působení ve Phoenixu dostal distanc na 25 zápasů za faul na Mariána Hossu z Chicaga v play off, nakonec si odpykal 21 utkání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy