Příště naposledy? Nedvěd odvrací konec kariéry

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 3. 2014 16:00
Liberecký útočník Petr Nedvěd má před sebou možná poslední zápas kariéry, Liberec je totiž v sérii předkola play off s Vítkovicemi blízko vyřazení.
Petr Nedvěd se stejně jako celý Liberec v předkole proti Vítkovicím trápí
Petr Nedvěd se stejně jako celý Liberec v předkole proti Vítkovicím trápí | Foto: Lukáš Drštička

Ostrava - Před začátkem tohoto ročníku Petr Nedvěd avizoval, že po sezoně pověsí brusle a hokejku na hřebík. Ta chvíle se nyní hodně přiblížila.

Liberec totiž v předkole play off prohrává s Vítkovicemi 0:2 na zápasy a je blízko vyřazení.

"Snažím se na to nemyslet. Doufám, že se nám ty zápasy v Liberci podaří a ještě se do Vítkovic vrátíme," věří 42letá legenda.

Kde hledat hlavní příčinu toho, že jste po dvojzápase ve Vítkovicích bez výhry?
"Jeden gól za dva zápasy - to je ten důvod."

Zatímco první zápas byl celkem vyrovnaný, ve druhém vás domácí nejméně polovinu času tlačili...
"Určitě. V prvním zápase jsme měli trochu smůlu v koncovce, jinak se to přelévalo z jedné strany na druhou. A také to bylo dlouho 1:0 a druhý gól padl do prázdné brány. Kdežto včera byl soupeř po většinu zápasu lepší a zaslouženě vyhrál. My se vracíme domů a víme, že nyní už musíme jen vyhrávat."

Ve Vítkovicích vás srážely špatné začátky třetin, kdy jste inkasovali většinu gólů. Proč se tak děje?
"Uf, těžko říct. Podíváme se na to, rozebereme to, teď to nemůžu přesně hodnotit. Ta hra se tam nějak vyvíjí, musíme se na to podívat, co se tam odehrálo."

Zároveň jste často vylučováni. V úterý jste hned dvakrát pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. To vám také určitě nepřidá.
"Na led skáčou hráči, kteří tam nemají být. Je to asi přemotivovaností. Během sezony se nám to stalo už několikrát. Je to zbytečné a musíme si na to dávat pozor."

Nyní se série přesouvá do Liberce. Jak bude ten zápas u vás vypadat? Bude to opatrné, abyste se vyvarovali zmíněných chyb a brzkých gólů, nebo budete chtít co nejdřív rozhodnout?
"Nejlepší by bylo obojí. Ale pokud chceme dávat víc gólů, tak musíme začít hrát víc agresivně, protože někdy hrajeme až moc ustrašeně. Jako by na nás byla znát ta tíha play off. To ale musíme ze sebe dostat. Přitom jsme měli výbornou sérii na konci sezony."

Pro vás, jakožto ofenzivního lídra týmu, to asi taky není nic příjemného, když dokážete ve dvou zápasech dát jediný gól, že?!
"Zatím to není žádná sláva. Před startem předkola jsme si mysleli, že to může být dlouhá série, teď ale hrozí, že bude krátká. Asi přehodnotíme, koho a jak budeme využívat. Málo střílíme. S takovou aktivitou to soupeři zjednodušujeme."

V létě jste avizoval, že tato sezona bude vaše poslední. Jak se vám s touto myšlenkou hraje play off?
"Snažím se na to moc nemyslet..."

... aby vám to tolik nesvazovalo ruce?
"Ne, to si zase nemyslím. Je to realita. Když přijdu na led, tak na to nemyslím. Doufám, že se nám ty zápasy v Liberci podaří a ještě se do Vítkovic vrátíme."

A co mistrovství světa? Kontaktoval vás už nový reprezentační trenér Růžička?
"Ne, nekontaktoval. To pro mě vůbec není na pořadí dne. Prioritou je nyní play off, dál se teprve uvidí."

 

Právě se děje

Další zprávy