Přesun Utkání hvězd z O2 areny? KHL s Prahou vůbec nejednala

Adam Sušovský Sport Adam Sušovský, Sport
Aktualizováno 8. 9. 2013 16:00
Utkání hvězd KHL se v Praze hrát zřejmě nebude. Vedení soutěže se údajně nedohodlo s majiteli O2 arény a exhibici přesouvají do bratislavy.
Praha přišla o Utkání hvězd. Viceprezident KHL Ilja Kočervin ruské stanici R-Sport řekl, že vedení soutěže exhibici přesune do Bratislavy. Podle zástupců O2 areny však KHL s halou vůbec nejednala.
Praha přišla o Utkání hvězd. Viceprezident KHL Ilja Kočervin ruské stanici R-Sport řekl, že vedení soutěže exhibici přesune do Bratislavy. Podle zástupců O2 areny však KHL s halou vůbec nejednala. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Praha pravděpodobně přišla o Utkání hvězd KHL, které se v O2 aréně mělo konat 11. ledna. V rozhovoru pro televizní stanici R-Sport to řekl viceprezident soutěže Ilja Kočervin. 

Vedení soutěže exhibici přesune do Bratislavy, která se společně s Prahou o pořádání zápasu ucházela.

"Utkání se mělo konat v O2 areně, potíž je ale v tom, že jsme se stále nedohodli s majiteli haly a ani nevíme, kdy se to stane. Rozhodli jsme se neriskovat, proto se bude hrát v Bratislavě," řekl Kočervin. 

V Praze se mělo utkání hvězd konat i díky diváckému zájmu. Právě v O2 areně totiž padl dosavadní divácký rekord ligy: Na utkání Lev Praha - Dynamo Moskva se přišlo v říjnu minulého roku podívat 16 317 diváků.

Benýšek: Nikdo s námi nejednal

Vedení O2 areny však jakékoli selhání při jednání popírá. Skutečnost je podle něj taková, že do Bratislavy se utkání přesunout nemohlo, protože v Praze žádné dohodnuto nebylo.

"Nikdo s námi o možnosti pořádat All Star Game Kontinentální hokejové ligy v O2 areně nejednal. Vyjádření viceprezidenta KHL Ilji Kočevrina proto nerozumíme," reaguje předseda dozorčí rady Bestsport Arena Richard Benýšek.

Aktivita vzešla ze strany O2 areny

"Byli jsme to my, kdo po zprávách v médiích o záměru odehrát utkání v O2 areně aktivně kontaktoval vedení Kontinentální ligy, nicméně z jeho strany nikdy nedošlo k jakémukoliv jednání. A už vůbec nevím, případně s jakými majiteli KHL jednala. Jako by v KHL zapomněli, že v O2 areně se odehrálo bez problémů několik zápasů pražského Lva a padl zde divácký rekord ligy," zlobí se Benýšek.

Podle něj měla O2 arena o Utkání hvězd velký zájem. Dokonce pro něj už rezervovala termín a přesunula i utkání Slavie.

"Ale teď to vypadá, že my jsme ten problém, kvůli kterému se bude hrát v Bratislavě. Nejsme a nikdy jsme nebyli. Návštěvníkům budeme dál nabízet atraktivní podívanou, bohužel i bez Utkání hvězd KHL, a podobná vyjádření nechceme považovat za vrtochy jejich šéfů,“ dodal Benýšek.

Největší a nejmodernější hokejová hala v zemi tak letos utkání KHL nabídne jen jednou, Lev Praha tam 19. října vyzve moskevské CSKA. Zbylé zápasy základní části i play off pak pražský klub odehraje ve své domovské Tipsport aréně v Holešovicích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy