Přesun Utkání hvězd z O2 areny? KHL s Prahou vůbec nejednala

Adam Sušovský Sport Adam Sušovský, Sport
Aktualizováno 8. 9. 2013 16:00
Utkání hvězd KHL se v Praze hrát zřejmě nebude. Vedení soutěže se údajně nedohodlo s majiteli O2 arény a exhibici přesouvají do bratislavy.
Praha přišla o Utkání hvězd. Viceprezident KHL Ilja Kočervin ruské stanici R-Sport řekl, že vedení soutěže exhibici přesune do Bratislavy. Podle zástupců O2 areny však KHL s halou vůbec nejednala.
Praha přišla o Utkání hvězd. Viceprezident KHL Ilja Kočervin ruské stanici R-Sport řekl, že vedení soutěže exhibici přesune do Bratislavy. Podle zástupců O2 areny však KHL s halou vůbec nejednala. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Praha pravděpodobně přišla o Utkání hvězd KHL, které se v O2 aréně mělo konat 11. ledna. V rozhovoru pro televizní stanici R-Sport to řekl viceprezident soutěže Ilja Kočervin. 

Vedení soutěže exhibici přesune do Bratislavy, která se společně s Prahou o pořádání zápasu ucházela.

"Utkání se mělo konat v O2 areně, potíž je ale v tom, že jsme se stále nedohodli s majiteli haly a ani nevíme, kdy se to stane. Rozhodli jsme se neriskovat, proto se bude hrát v Bratislavě," řekl Kočervin. 

V Praze se mělo utkání hvězd konat i díky diváckému zájmu. Právě v O2 areně totiž padl dosavadní divácký rekord ligy: Na utkání Lev Praha - Dynamo Moskva se přišlo v říjnu minulého roku podívat 16 317 diváků.

Benýšek: Nikdo s námi nejednal

Vedení O2 areny však jakékoli selhání při jednání popírá. Skutečnost je podle něj taková, že do Bratislavy se utkání přesunout nemohlo, protože v Praze žádné dohodnuto nebylo.

"Nikdo s námi o možnosti pořádat All Star Game Kontinentální hokejové ligy v O2 areně nejednal. Vyjádření viceprezidenta KHL Ilji Kočevrina proto nerozumíme," reaguje předseda dozorčí rady Bestsport Arena Richard Benýšek.

Aktivita vzešla ze strany O2 areny

"Byli jsme to my, kdo po zprávách v médiích o záměru odehrát utkání v O2 areně aktivně kontaktoval vedení Kontinentální ligy, nicméně z jeho strany nikdy nedošlo k jakémukoliv jednání. A už vůbec nevím, případně s jakými majiteli KHL jednala. Jako by v KHL zapomněli, že v O2 areně se odehrálo bez problémů několik zápasů pražského Lva a padl zde divácký rekord ligy," zlobí se Benýšek.

Podle něj měla O2 arena o Utkání hvězd velký zájem. Dokonce pro něj už rezervovala termín a přesunula i utkání Slavie.

"Ale teď to vypadá, že my jsme ten problém, kvůli kterému se bude hrát v Bratislavě. Nejsme a nikdy jsme nebyli. Návštěvníkům budeme dál nabízet atraktivní podívanou, bohužel i bez Utkání hvězd KHL, a podobná vyjádření nechceme považovat za vrtochy jejich šéfů,“ dodal Benýšek.

Největší a nejmodernější hokejová hala v zemi tak letos utkání KHL nabídne jen jednou, Lev Praha tam 19. října vyzve moskevské CSKA. Zbylé zápasy základní části i play off pak pražský klub odehraje ve své domovské Tipsport aréně v Holešovicích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

Další zprávy