Poslední test vyšel. Česko - Bělorusko 5:2

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 5. 2010 20:25
Češi zvládli generálku díky třem gólům v závěru

Praha - Poslední test před mistrovstvím světa mají čestí reprezentační hokejisté úspěšně za sebou.

Výběr kouče Vladimíra Růžičky zdolal ve čtvrtečním přípravném zápase Bělorusko 5:2, a může tak do Německa cestovat s nadějnými vyhlídkami.

Vše podstatné se přitom stalo až ve třetí části, kdy diváci v O2 Aréně viděli hned šest branek. Češi sice ztratili dvoubrankové vedení, třemi góly v závěrečné desetiminutovce však získali vedení na svou stranu.

Dvěma góly se blýsknul Petr Hubáček, po třech asistencích si připsali jeho spoluhráči z druhého útoku Jakub Voráček a Jan Marek.

Češi sice v úvodu zápasu zásluhou prvních dvou útoků začali aktivně, Rolinek však zblízka Mezina neprostřelil a Hubáček přestřelil branku. Pak ale tlak opadl a ve zbytku třetiny hra z obou stran příliš krásy nepobrala.

Ve 23. minutě se Čechům naskytla 76 sekund dlouhá přesilová hra, v největší šanci však Stas stačil před odkrytou bránou zablokovat Červenkovi hokejku.

V následující přesilovce pěti proti čtyřem se však už Češi prosadili. Po přihrávce Voráčka mezi kruhy vystřelil z první Kvapil a trefil se přesně k levé tyči.

Příležitost dvojnásobné přesilovky měli v závěru třetiny i Bělorusové, 99 sekund dlouhou výhodu však nevyužili. U levé tyče nepřekonal Vokouna nadvakrát Meleško, tvrdou ranou od modré se neprosadil ani běloruský kapitán Salej.

Bělorusové vyrovnali. Dlouho se však netěšili

Po přestávce vyslal do útočného pásma Marek Voráčka, který při signalizované výhodě od mantinelu z levé strany našel mezi kruhy osamoceného Hubáčka a ten zvýšil na 2:0.

Poté následovala přestřelka. Ve 47. minutě skóroval střelou mezi Vokounovy betony Děmagin. V 51. minutě nejdříve Stefanovič přešel přes Rachůnka a blafákem do forhendu vyrovnal, jenže za 18 vteřin opět vedli Češi.

Novotný sebral puk Denisovovi, přihrál na modrou čáru Krstevovi a jeho střelu tečoval mezi Mezinovy betony Vampola. Za dalších 122 vteřin se prosadil po další Voráčkově ideální přihrávce opět zblízka Hubáček.

Konečnou podobu výsledku dal v 57. minutě při vyloučení Kulakova Červenka, jenž na brankové čáře doklepl puk, který propadl Mezinovi po Blaťákově bombě.

Na tiskové konferenci po zápase trenér českých hokejistů Vladimír Růžička potvrdil, že do Německa vezme všechny hráče, které měl v poslední fázi přípravy.

Nevyloučil ani, že v případě vyřazení Montrealu ze Stanley Cupu ještě zavolá Tomáši Plekancovi. V dějišti šampionátu v Mannheimu čeká jeho tým v neděli úvodní zápas základní skupiny proti Francii.