Poprvé po tragické smrti: Omsk vyhrál díky Čechům

Sport Sport, Red Spo
20. 10. 2008 16:45
Omsk - Dinamo Minsk 5:3

Omsk - Sedm dní po tragickém úmrtí devatenáctiletého Alexeje Čerepanova se postavili jeho spoluhráči k soutěžnímu zápasu. A Omsk se s těžkým zápasem vyrovnal výborně: Dinamo Minsk na svém ledě porazil 5:3.

Velkou zásluhu na tom mělo trio českých hokejistů v dresu Avangardu. Jakub Klepiš s Pavlem Rosou přispěli k výhře každý gólem, největší hvězda sibiřského celku, Jaromír Jágr, si připsala dvě asistence.

Minsk sice šel v Omsku, který uctil zesnulého útočníka minutou ticha, už ve třetí minutě do vedení, když se trefil Antonov, ale už o dvě minuty později Rosa vyrovnal.

Čtěte více:
Tragédie: Jágrův spoluhráč Čerepanov dal gól a zemřel
Jiřího Fischera zachránili. Čerepanova ne. Proč?

Pak se situace otočila, když Avangard poslal nejdříve do vedení Popov, ale běloruský tým dokázal srovnat skóre.

Vedení na stranu domácích ještě do konce druhé části znovu strhl Klepiš, Minsk ovšem dokázal znovu vyrovnat.

Definitivně rozhodl o vítězství Omsku v 53. minutě po Jágrově přihrávce Kurjanov, těsně před koncem pak pečetil výsledek Pestunov.

Jaromír Jágr má na kontě už 25 bodů za 12 gólů a 13 nahrávek a v kanadském bodování je druhý, hned za dalším Čechem Janem Markem. Ten v dresu Magnitogorsku nasbíral o čtyři body více (18 gólů a 11 asistencí).