Po Malíkovi sáhla Tampa. Chce vyztužit mladou obranu

rou
24. 10. 2008 10:55
Třiatřicetiletý bek strávil tři roky v Rangers
Marek Malík (vlevo) patřil k české kolonii v Rangers, ta se ale rozpadla a urostlý obránce nakonec míří do Tampy.
Marek Malík (vlevo) patřil k české kolonii v Rangers, ta se ale rozpadla a urostlý obránce nakonec míří do Tampy. | Foto: Reuters

Tampa - Český hokejový obránce Marek Malík konečně našel v zámoří nové působiště. Zkušenosti bronzového medailisty z olympijských her v Turíně chce využít Tampa Bay.

Ta má v současné době pět obránců, kterým je teprve pětadvacet či méně let, a třiatřicetiletý vítkovický odchovanec by měl do obranných řad "Blesků" dodat potřebný přehled.

Malík strávil poslední tři sezony v dresu New Yorku Rangers, jenže novou smlouvu nedostal a dlouho nemohl najít angažmá.

Čtěte také: Židlického pokažená premiéra: Minnesota poprvé prohrála

V minulém ročníku odehrál za "Jezdce" 42 zápasů, ve kterých zaznamenal 10 bodů za dvě branky a osm nahrávek.

"Jsme nadšení, že jsme mohli s Markem podepsat smlouvu," prohlásil generální manažer Tampy Brian Lawton.

"Je opravdu veliký... to celkově pomůže naší hře v obraně, která tak bude mít zkušeného vůdce," dodal spokojeně na adresu 196 centimetrů vysokého beka, který má v NHL na kontě 649 odehraných zápasů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy