Židlického pokažená premiéra: Minnesota poprvé prohrála

Židlický poprvé v kariéře hrál v NHL za jiný klub
Buffalo zatím dominuje letošnímu ročníku NHL.
Buffalo zatím dominuje letošnímu ročníku NHL. | Foto: Reuters

Minnesota - Tým NHL Minnesota Wild je pověstný svým defenzivní stylem. Stejně jako loni mu to vyneslo přízvisko „poslední neporažený tým".

Tentokrát minnesotská šňůra trvala jen čtyři zápasy. V pátém podlehla ve čtvrtek v domácím utkání Buffalu.

Minnesota nicméně zůstávala posledním celkem bez prohry i proto, že absolvovala nejméně zápasů. Jako jediná jich má na svém kontě jen pět, zatímco ostatní šest až devět.

Čtěte více:

Oba soupeři zůstávají neporaženi v normální hrací době,  Sabres mají o dva duely a dvě výhry navíc.

Buffalo ukázalo, proč je momentálně nejlepším celkem celé NHL. Ještě v 57.  minutě prohrávalo 1:3, pak ale za 46 vteřin dokázalo dohnat manko, na 3:3 vyrovnával nejlepší střelec letošního ročníku, osmigólový Thomas Vanek.

Pouhých 44 vteřin pak Šavlím stačilo, aby v prodloužení rozhodly o své výhře 4:3.

„Snažíme se získat každé vítězství, když to jen trochu jde. Někdy musíte vyhrát trochu ošklivě a také musíte mít štěstí," komentoval úspěchy buffalský trenér Lindy Ruff podle agentury AP.

Střetnutí bylo historické pro českého obránce Marka Židlického. Poprvé v kariéře nastoupil v NHL za jiný klub než za Nashville.

Před letošní sezonou totiž přestoupil do Minnesoty a první duel odehrál právě až proti Buffalu.

Minnesota - Buffalo 3:4 PP (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Pouliot, 35. Veilleux, 41. Burns - 15. Stafford, 57. Mair, 57. Vanek, 61. Roy

Phoenix - Washington 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 43. Boedker, 47. Mueller (Hanzal) - 29. Laich

NY Islanders - Dallas 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
Branky: 31. Guerin, 44. Streit, 60. Sim - 4. a 19. Eriksson, 15. Morrow, 34. Barch, 39. Ribeiro

Boston - Toronto 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Bergeron, 17. Wheeler - 27. Van Ryn, 29. Antropov, 51. Stralman, 60. Hagman

Colorado - Edmonton 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 33. Laperriere, 38. Stastny, 39. McLeod, 44. Sakic - 24. Horcoff (Hemský)

Pittsburgh - Carolina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 49. Crosby, 49. Fedotěnko (Sýkora), 52. Talbot, 60. Malkin - 14. Sutter

Nashville - Calgary 3:5 (0:0, 3:1, 0:4)
Branky: 26. Zanon, 27. Tootoo, 29. Arnott - 35., 47. a 60. Iginla, 49. Moss, 53. Cammalleri