Kometa ukázala důraz a pokazila Pirátům premiéru

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
13. 9. 2012 21:38
Nováček extraligy z Chomutova ve své premiéře v nejvyšší hokejové soutěži prohrál 2:4.
Kometa ukázala, že umí přitvrdit
Kometa ukázala, že umí přitvrdit | Foto: ČTK

Chomutov - Nováček extraligy z Chomutova ve své premiéře v nejvyšší hokejové soutěži prohrál 2:4 s posledním finalistou z Brna.

"Piráti" se sice dostali do vedení 1:0, jenže hosté přidali na důrazu, ve druhé třetině vývoj otočili a ve třetí třetině dvěma góly odpověděli na vyrovnání domácích.

První třetina se nesla na vlně vyloučení na obou stranách. Týmy se ale v početních výhodách spíše hledaly a nevypracovávaly si větší příležitosti.

Až v 18 minutě přišla dvojnásobná přesilovka pro Chomutov a tu už domácí využili. Konkrétně Lušňák, který pohotově prostčil kotouč pod betony přesouvajícího se Trvaje.

Další část začali domácí tak, jak skončili tu první, tedy aktivně. Hosty ale podržel Trvaj a v zápětí sami udeřili.

Drama na konci první třetiny

Koreis uplatnil sílu na brankovišti a poslal bekhendovou dorážku pod horní tyč Řehořovy branky.

Zbytek třetiny byl nadále vyrovnaný. V 35. minutě ujížděl Hromas sám na hostující svatyni, ale obránci ho nakonec dostihli a včas zneškodnili.

Závěr druhého dějství byl ovšem dramatický. Jakub Svoboda nejprve dokonal obrat, když v nabitém brankovišti dotlačil puk do sítě. Jenže pak na druhé straně Hromas šťastně tečoval nahození Lušňáka.

Po přestávce jako první dostali puk do sítě domácí. Jenže brejkovou situaci zakončil Jíra vysokou holí a po poradě s videorozhodčím sudí branku neuznali.

Výhru pečetil Erat

Piráti to nevzdali a dál zaměstnávali Trvaje, další regulérní gól ale nebyli schopní vstřelit. Jak se proměňují šance, ukázal domácím v 52. minutě znovu Jakub Svoboda, který si sjel mezi kruhy a vymetl horní roh branky.

Vzápětí si šel odpočinout na trestnou lavici Hromas a pohroma pro Chomutov byla na světě. Erat totiž perfektně trefil přihrávku Žižky a využil přesilovku.

Dvougólový náskok už si hosté zkušeně pohlídali a připisují si první tři body v letošním ročníku extraligy.

Výsledek 1. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. Lušňák (Zálešák, D. Hruška), 40. Hromas (Lušňák, Rýgl) - 25. Koreis (M. Hořava, H. Zohorna), 39. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 52. Jakub Svoboda (J. Hruška, T. Svoboda), 55. Erat (Žižka, Kováčik). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 4640.

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rutta, Mrázek, Rýgl, Macháček, Lučka - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Polák - Ondřej, Sikora, Hromas - Jíra, M. Procházka, Hafenrichter - Lušňák. Trenéři: J. Doležal a Antonik.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - H. Zohorna, Koreis, M. Hořava - J. Káňa, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.