Petrohrad otočil první semifinále KHL proti Jaroslavli až v prodloužení

23. 3. 2017 21:40
Favorizovaný Petrohrad zvítězil v úvodním utkání semifinále play off Kontinentální hokejové ligy nad Jaroslavlí 5:4 v prodloužení, přestože ještě pět minut před koncem základní hrací doby prohrával 2:4. Do prodloužení poslal zápas v čase 59:50 finský centr Jarno Koskiranta, který prostřelil gólmana Alexandra Sudnicina a připsal si druhou trefu v utkání. Hrdinou úvodního duelu série se stal švédský útočník Patrik Hersley, který začínal sezonu v týmu Jaroslavle. V 73. minutě vystřelil z levého kruhu Nikita Gusev, puk se otřel o Hersleyho a zapadl do branky. Švédský útočník zakončil utkání s bilancí dvou branek a dvou asistencí.
Ilja Kovalčuk v dresu Petrohradu (ilustrační foto).