23. 9. 2007 19:25
Hrálo se kompletní 4. kolo hokejové extraligy
Sparta přivítala na svém ledě v derby Slavii
Sparta přivítala na svém ledě v derby Slavii | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Slovenský gólman Zlína Igor Murín by si měl zapamatovat větu jedné z legendárních cimrmanovských postav, v nichž se nelichotivě mluví o Českých Budějovicích. Hodila by se mu.

Tým brankáře zvyklého z minulých sezón takřka na neprůstřelnost dostal od českobudějovických hráčů na jejich ledě branek. Zlín si odváží z jihu Čech potupnou porážku 1:6.

Byl to však jediný zápas 4. kola extraligy, který vybočoval z jasného trendu této sezóny - ostatní zápasy končily velmi těsnými výsledky, ne-li přímo prodloužením či samostatnými nájezdy.

Drama na Spartě

Drama, ač to tak po celý zápas nevypadalo, se nakonec odehrávalo v holešovické T-Mobile aréně, kam přijela k derby se Spartou Slavii. Prohrávala už rozdílem tří gólů, ale nakonec v závěru mohutně finišovala a domácí se museli bát o výsledek.

V závěru zápase se ještě strhla hromadná bitka. Domácí obránce Hanzlík v souboji dvou bijců porazil Žižku. Oba dostali po čtyřech minutách.

Sparta - Slavia 4:3 (1:1, 3:0, 0:0)

Branky: 15. Ton, 21. Vaic, 24. Nedvěd, 29. Langhammer - 11. Sup, 44. Červenka, 45. Hlavačka

Zápas jsme sledovali on line ZDE

Budějovický koncert

Zlínští si svůj o výprask v Budějovicích říkali od samého počátku. Hosté trestuhodně zaspali úvod a po deseti minutách museli střídat brankáře Murína - tři góly na něj byli už moc. Pak si celý zápas nesli na zádech náklad v podobě vysoké ztráty. Zlínští byli blízko návratu do zápasu ve druhé třetině, v níž v úvodu snížili na 3:1 a v jejímž dalším průběhu byli aktivní, ale nakonec si odvezli vysokou prohru 6:1.

Převaha domácích je zřejmá i ze statistik: střely na branku: 45:24, vyhraná vhazování: 41:31. Pouze na vyloučené byl zápas nerozhodný (8:8).

České Budějovice - Zlín 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky: 6. Hudec, 7. Hübl, 10. a 30. Hřebejk, 53. Kůrka, 53. Veselý - 23. Pšurný

Pardubické první body

Pardubice v Třinci získaly první dva letošní body, ale mohly mít tři. V zápase vedly už 2:0, ale ani dobrý úvod jim nestačil. První gól dal Čechmánkovi Tvrdík a pak ještě jeden zásah přidal Blažek střelou z pravého křídla přesně do růžku Čechmánkovy branky.

Jenže stačilo sedm minut a bylo po nadějích na první vítězství východočechů v normální hrací době. Pardubice mají těžký začátek sezony, hrají totiž kvůli rekonstrukci své arény 11 zápasů pouze venku. Juraj Štefanka a po něm Robert Tomík, obě slovenské posily v dresu Ocelářů, vyrovnali a v Třinci se muselo prodlužovat. V něm gól nepadl, takže se rozhodlo až v nájezdech. Rozhodl pardubický Tvrdík, třinecký Pivko nedal.

Třinec - Pardubice 2:3 (0:1, 0:1, 2:0) po nájezdech

Branky: 47. Štefanka, 52. Tomík - 2. Tvrdík, 28. Blažek

Vítkovické procitnutí

Poté, co vítkovičtí hokejisté, pronásledováni nepovedeným startem do sezony, minule v domácím prostředí přece jen porazili nováčka z Ústí, přivezli si všechny body také ze Znojma.

Byl to však pro domácí krutý zápas, kterému by spíše slušela remíza. Znojmo určovalo tempo hry a hlavně ve třetí třetině bylo aktivnější. Jenže góly dávali hosté, kteří zápas rozhodli v prostřední třetině.

Znojmo - Vítkovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 4. Erat - 24. Köhler, 35. Marušák

Reichlův gól nestačil

Karlovy Vary mají letos silný tým a ambice hrát v play off. Oprávněně. S týmem Roberta Reichla a Jiří Šlégra, dvěma hrdiny z Nagana, zvítězily na domácím ledě 3:1.

V zápase se jela dvě trestná střílení, ale ani Robert Reichel (Litvínov) v 14. minutě, ani Jiří Hanzlík (Karlovy Vary) v 52. minutě neuspěli. Hanzlík tak přišel o hattrick, Reichel o šanci na dvojnásobný zásah.

Litvínovu nepomohl ani pokus o hru bez brankáře v závěrečné minutě. Domácí si výhru snadno pohlídali.

Karlovy Vary - Litvínov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 7. Skuhravý, 46. a 52. Jiří Hanzlík - 9. Reichel

Na Kladně stačila jediná branka

Jediná branka v 7. minutě, která byla prakticky první libereckou střelou mezi tyče, rozhodla. Po přihrávce Zíba se přesně trefil Jan Plodek. Bílí tygři hráli velice účelně. Kladenští měli možnost ve druhé třetině vyrovnat v přesilovce 5:3, během níž trefil domácí Jaroslav Kalla břevno.

Kladno - Liberec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 7. Plodek

V Ústí rozhodly nájezdy

První výhru v exltralize si vychutnalo Ústí nad Labem poté, co po nerozhodném stavu utkání v samostatných nájezdech uspělo lépe než hostující Plzeň. V základní hrací době přitom Ústí třikrát vedlo, ovšem nedokázalo vedoucí stav udržet.

Ústí nad Labem - Plzeň 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) po nájezdech

Branky: 10. Hašek, 34. Janků, 44. Pazourek, Rozh.nájezd Špirko - 20. Šindel, 39. Adamský, 47. Důras