2. 12. 2007 19:57
Sparta ve 27. kole extraligy vyhrála ve Zlíně
Fanoušci Pardubic mají radost.
Fanoušci Pardubic mají radost. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejisté Pardubic pod vedením nového trenérského dua Šejba - Lubina dokázali vyhrát i druhý zápas. Po páteční výhře v prodloužení nad Kladnem si v neděli poradili s Karlovými Vary 2:0.

Východočeši předvedli bojovný výkon, když je za vítězstvím nasměroval v 11. minutě proměněný brejk Michala Tvrdíka. Před polovinou zápasu pak efektně pod víko zavěsil Peter Pucher a díky pozorné obraně se mohli domácí radovat z tříbodového vítězství.

Šejba začne metodou cukru. Bič přijde až později - čtěte ZDE

V souboji prvního s druhým se lépe dařilo hráčům Českých Budějovic, kteří nenechali nejproduktivnější tým české extraligy a lídra tabulky, pražskou Slavii, ani jednou skórovat.

Naopak Jihočeši udeřili třikrát během deseti minut ve druhé třetině a stáhli náskok Pražanů na čele na jediný bod. Navíc mají Českobudějovičtí zápas k dobru.

Hokejisté Sparty vrátili nedávnou domácí porážku Zlínu, když na jihu Moravy vyhráli díky brance Vaice třináct minut před koncem zápasu 3:2.

Bílí Tygři z Liberce si v severočeském derby poradili díky třem gólům v prostřední části s Ústeckými Lvi 3:0. Liberec byl celý zápas aktivnější, nováček musel spíše bránit a jen ojediněle vyrážel k útočným výpadům.

Domácí šli do vedení ve 30. minutě, kdy střelu Blatného tečoval Šachl, zápas pak definitivně rozhodla využitá přesilovka pět na tři a její následné pokračování pět na čtyři, ve kterém Tygři dokázali vstřelit třetí branku.

Vítkovice si hladce poradily s Plzní, kterou i díky dvěma trefám Viktora Ujčíka rozstřílely 6:0. Naopak hokejistům Třince neprospěla ani výměna trenéra a Oceláři darovali na domácím ledě vítězství 3:0 Kladnu. Za Středočechy se dvakrát prosadil Martin Procházka.

Marek končí na lavičce Třince. Střídá jej Kopřiva - více ZDE

Z jasné výhry se radoval i Litvínov, který díky třem bodům Kubinčáka za dva góly a asistenci porazil Znojmo 4:1.