Pardubic podlehly v LM domácí Ženevě 2:3 v prodloužení

10. 10. 2023 23:06

Hokejisté Pardubice prohráli v pátém utkání Ligy mistrů na ledě Ženevy 2:3 v prodloužení. Takřka do poloviny základní doby přes pět tisíc diváků gól nevidělo, pak se radovali jako první domácí. Dynamu, které vyhrálo v soutěži předchozí tři utkání, se podařilo zkraje třetí třetiny skóre otočit zásluhou branek Roberta Říčky a Roberta Kousala, ale domácí si nakonec vynutili prodloužení, jež rozhodl už po 14 sekundách Daniel Winnik.

"Pro nás to byl těžký zápas po cestování v den utkání, jsme rádi za získaný bod. Opticky i tak nějak herně byli domácí možná lepším týmem, ale my jsme se vrátili do hry a drželi jsme vedení 2:1. Ženeva ale nakonec zápas dotáhla do prodloužení, kde jsme inkasovali branku. V globálu to ale byl vybojovaný bod, jsme rádi a je to vzpruha do další fáze Ligy mistrů. Věřím, že postoupíme dál," uvedl pro klubový web pardubický trenér Václav Varaďa.

Hokejová Liga mistrů:

HC Servette Ženeva - HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Haapala (Praplan, Vatanen), 49. Lennström (V. Filppula, Praplan), 61. Winnik (Vatanen, Richard) - 43. Říčka (Paulovič, D. Musil), 46. R. Kousal (Radil). Rozhodčí: Tscherrig, Hebeisen - Stalder, Schlegel (všichni Švýc.). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 5057.

Sestava Pardubic: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, R. Kousal, Krčál - Paulovič, Cienciala, M. Kaut - Vondráček, Poulíček, Mandát - T. Urban. Trenér: Varaďa.

Ilves Tampere - Färjestad 3:4 v prodl. (Kodýtek 1+0, Š. Stránský 0+1 - Tomášek 0+1), Košice - Skelleftea 1:2, Ingolstadt - Växjö 2:5, Mnichov - Lukko Rauma 1:4, Rapperswil - Tappara Tampere 4:2, Belfast - Salcburk 1:0 v prodl.

1. Växjö 5 4 1 0 0 25:10 14
2. Ilves Tampere 5 3 1 1 0 21:12 12
3. Lukko Rauma 5 4 0 0 1 18:12 12
4. Färjestad 5 3 1 0 1 23:10 11
5. Ženeva 5 3 1 0 1 23:11 11
6. Mnichov 5 3 0 1 1 20:12 10
7. Mannheim 4 3 0 1 0 14:6 10
8. Pardubice 5 3 0 1 1 18:11 10