26. 10. 2009 11:44
Délka léčení není zatím jasná
Dominik Hašek.
Dominik Hašek. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - V nedělním extraligovém utkání Pardubic v Českých Budějovicích se stalo přesně to, čeho se všichni příznivci pardubického hokeje obávali.

Brankář Dominik Hašek odstoupil se zraněním ze hry a bude svému týmu v příštích zápasech chybět. Jak dlouho se bude léčit, není zatím jasné.

Ještě během zápasu byla čtyřiačtyřicetiletá legenda s podezřením na natažení úponu dvojhlavého stehenního svalu převezena na vyšetření do pardubické nemocnice, ale výsledky dalších plánovaných vyšetření budou známy nejdříve ve středu. Klub to dnes uvedl v oficiální tiskové zprávě.

Všem fanouškům se ale ihned musela vybavit situace z olympijských her v Turíně, kde Hašek hned v prvním zápase pro "lehké" zranění také odstoupil a nakonec se jeho nucená přestávka od hokeje protáhla až do konce sezony.

Hašek bude chybět minimálně proti Varům

V neděli Hašek absolvoval ultrazvukové vyšetření a v průběhu dnešního dne bude provedena i magnetická rezonance.

Zraněný gólman Dominik Hašek odchází z ledu při zápase s Německem.
Zraněný gólman Dominik Hašek odchází z ledu při zápase s Německem. | Foto: Reuters

"Přesný rozsah zranění a předpokládaná doba léčení bude stanovena až na základě výsledků těchto vyšetření, které budou známy nejdříve ve středu," prohlásil v tiskové zprávě generální manažer Zbyněk Kusý.

Hašek tak bude mužstvu určitě chybět v úterní dohrávce 16. kola na ledě Karlových Varů.

Olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru musel odstoupit ve 14. minutě utkání za stavu 0:0. Do té doby si připsal osm úspěšných zákroků.

Eaton i bez něj na jihu Čech uspěl a vyhrál 4:1. Haškův náhradník Martin Růžička pustil za svá záda jedinou z dalších 40 střel Mountfieldu.

Hašek, který se vrátil k hokeji po předchozím působení v Detroitu po roční pauze, si drží v této sezoně z 15 utkání průměr 2,54 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,8 procenta.