NHL • Trh s volnými hokejisty • Pátek, 18:00

Živě: Kluby NHL podepisují volné hráče

Sledujte, jak hokejovou ligu mění výměny a podpisy nových smluv po otevření trhu.
16:29

Vítejte u online přenosu z otevření trhu s volnými hokejisty. NHL se během příštích hodin a dní hodně promění.

16:45

Na trh míří také šest českých hokejistů, ovšem pouze řízný bek Radko Gudas může vzbudit větší zájem napříč ligou. Jiní, například Vladimír Sobotka. budou rádi, když vůbec nějakou práci seženou.

17:07

VÝMĚNA: Winnipeg získal útočníka Paula Stastnyho, Vegas získalo obránce Carla Dahlströma a volbu ve 4. kole draftu 2022.

Americký centr se vrací na místo, odkud do Vegas přišel. Ve Winnipegu mu před dvěma roky náramně vyšlo play off. Nadále si udržuje obstojnou produktivitu. Ve 34 letech má před sebou ještě rok smlouvy.

17:12

Jistým lákadlem letošního trhu je 38letý brankář Henrik Lundqvist. Spekulace ho posílaly i do týmů, kde chytají Češi. Nakonec by v jednom opravdu měl skončit. Podle TSN si legenda na rok plácne s Washingtonem. Což je nemilá zpráva pro Vítka Vaněčka, který dosud chytal na farmě a doufá ve větší šanci.

17:17

PODPIS: Útočník Vladimír Sobotka do Rapperswilu (měsíc)

Centr, který v minulé sezoně odehrál jen 16 zápasů, má novou smlouvu, ovšem ne v NHL. Sobotka zkraje sezony vypomůže švýcarskému Rapperswilu, kde nastupuje také Roman Červenka. Výkony v Evropě zřejmě rozhodnout o tom, jestli útočník dostane v zámoří novou smlouvu.

Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka | Foto: ČTK
17:24

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Obránce Victor Mete v Montrealu (1 rok, 735 tisíc dolarů)

17:51

Letošní trh slibuje hodně zajímavá brankářská škatulata. Volní jsou Jacob Markstrom, dosavadní jednička Vancouveru, a vítěz Stanley Cupu Braden Holtby. Oběma je třicet.

Z veteránů by měl zaujmout 34letý Anton Chudobin, který v play off zářil za Dallas, a o rok starší Corey Crawford. Nezapomínejme ani na Henrika Lundqvista, ale ten už je prý domluvený s Washingtonem.

Na výměnu čeká Marc-André Fleury, protože ročně pobírá sedm milionů dolarů a místo jedničky ve Vegas mu sebral Robin Lehner, který na trh nakonec nemíří.

Změna dresu hrozí také Petru Mrázkovi, neboť Carolina není zcela spokojená s brankářským postem a o Čecha se dlouhodobě zajímá Edmonton.

17:49

Největší útočnou hvězdou letošního trhu je Taylor Hall, někdejší vítěz Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu NHL. Pořádně vykrvácet může Florida, kde skončila smlouva produktivním borcům Mikeu Hoffmanovi a Jevgeniji Dadonovovi.

17:55

Nabídka je poměrně široká také u obránců. Možná vůbec nejžádanějším hráčem na trhu bude Alex Pietrangelo, kapitán předposledních vítězů Stanley Cupu ze St. Louis. Podporu útoku skvěle zvládnou také sběrači bodů Torey Krug a Tyson Barrie.

18:05

PODPIS: Útočník Wayne Simmonds do Toronta (1 rok, 1,5 milionu dolarů)

Zkušený křídelník, jemuž v posledních letech klesla výkonnost, podle všeho přijal skromnější nabídku, aby si mohl zahrát za rodné město.

18:08

Kapitán Arizony Oliver Ekman-Larsson, o kterého se v poslední době zajímal Vancouver nebo Boston, podle svého agenta nikam odejde.

18:13

Spoluhráč Ondřeje Paláta Tyler Johnson míří na listinu volných hráčů. Tampa ho kvůli pětimilionovému platu, který neodpovídal hráčovým výkonům, chtěla vyměnit, ale neuspěla.

18:18

Podle novináře Bruce Garriocha má Bobby Ryan, kterého Ottawa nedávno vyplatila ze smlouvy, namířeno na rok do Detroitu.

18:20

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Útočník Dominik Kubalík v Chicagu (2 roky, prům. roční plat 3,7 milionu dolarů)

30gólová sezona nese své ovoce. Český střelec si v poslední sezoně vydělal téměř dva miliony, ale především díky vysokým bonusům. Jeho základní plat nepřevyšoval milion. Teď si polepší na téměř čtyři miliony.

Dominik Kubalík v dresu Chicaga.
Dominik Kubalík v dresu Chicaga. | Foto: ČTK
18:29

PODPIS: Útočník Bobby Ryan do Detroitu (1 rok, 1 milion dolarů)

Čtyřikrát nastřílel přes 30 gólů, ale v posledních letech jeho kariéra vadla. I kvůli závislosti na alkoholu. Kariéru zkusí oživit v Detroitu za podprůměrný plat milion dolarů. Strádat však Ryan nebude. Ottawa, která ho vyplatila ze smlouvy, mu během příštích čtyř let vyplatí přes sedm milionů.

18:33

PODPIS: Obránce Radko Gudas na Floridu (3 roky, prům. roční plat 2,5 milionu dolarů)

Florida, kde po konci Jaromíra Jágra a Radima Vrbaty nehrál žádný Čech, oživuje českou stopu. Své zadní řady vyztuží Gudasem, který v posledních letech přestal sbírat suspendace za zbytečné fauly. Řízný bek, jenž naposledy oblékal dres Washingtonu, si platově pohorší, ale "jen" o necelý milion. Nejzajímavější české jméno tak mizí z trhu.

Radko Gudas
Radko Gudas | Foto: Reuters
18:41

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Brankář Malcolm Subban v Chicagu (2 roky, prům. roční plat 850 tisíc dolarú)

18:45

PODPIS: Obránce Jon Merrill do Detroitu (1 rok, 925 tisíc dolarů)

18:47

PODPIS: Útočník Carter Verhaegh na Floridu (2 roky, prům. roční plat 1 milion dolarů)

Čerstvý vítěz Stanley Cupu s Tampou se stěhuje v rámci Floridy, ale ne daleko. Dřív zářil na farmě, v poslední sezoně dokázal, že má i na NHL.

18:54

PODPIS: Brankář Henrik Lundqvist do Washingtonu (1 rok, 1,5 milionu dolarů)

Spekulace nelhaly. 38letá švédská legenda míří do klubu, proti němuž nesčetněkrát válčila v play off. Není pochyb o tom, že Lundqvist chce na sklonku kariéry Stanley Cup. Ve Washingtonu má šanci. Je ale otázkou, kolik prostoru dostane. Nejspíš se bude dělit o práci s mladíkem Iljou Samsonovem. Braden Holtby tak v klubu jistě končí. Také jde o nepříjemnou zprávu pro farmáře Vítka Vaněčka, který i další sezonu odstartuje v nižší AHL.

Henrik Lundqvist v dresu Rangers.
Henrik Lundqvist v dresu Rangers. | Foto: Reuters
19:01

PODPIS: Brankář Cam Talbot do Minnesoty (3 roky, prům. roční plat 3,66 milionu dolarů)

Parťák Davida Ritticha definitivně odchází z Calgary. A díky dobrým výkonům si platově polepší o milion dolarů. Navíc má místo ročního kontraktu jistotu příjmu na další tři sezony.

19:05

PODPIS: Útočník Kyle Turris do Edmontonu (2 roky, prům. roční plat 1,65 milionu dolarů)

Ze smlouvy vyplacený centr zkusí nakopnout kariéru vedle McDavida a spol. Navíc mu od Nashvillu během příštích osmi let přijde na účet 16 milionů dolarů.

19:10

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Útočník Tyler Motte ve Vancouveru (2 roky, prům. roční plat 1,225 milionu dolarů)

19:17

PODPIS: Brankář Braden Holtby do Vancouveru (2 roky, prům. roční plat 4,3 milionu dolarů)

Švéd Jacob Markström ve Vancouveru s jistotou končí. Střídá ho Kanaďan Holtby, který s Washingtonem vyhrál Stanley Cup a několik let patřil k nejlepším brankářům ligy, dokonce získal Vezinovu trofej. Jenže poslední sezona mu nevyšla, a tak si platově pohorší o téměř dva miliony.

NHL: Winter Classic 2015 (Braden Holtby)
NHL: Winter Classic 2015 (Braden Holtby) | Foto: Reuters
19:24

Edmonton, který má zájem také o Petra Mrázka z Caroliny, je zřejmě ze hry o možná nejlepšího brankáře letošního trhu Jacoba Markströma.

19:30

Jacoba Markströma se zajímala také Carolina, ale zdá se, že k dohodě nedojde. Stále ve hře je Calgary, kde chytá David Rittich.

19:32

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Obránce Nathan Beaulieu ve Winnipegu (2 roky, prům. roční plat 1,25 milionu dolarů)

19:38

Je možné, že Jacob Markström nakonec zakotví v Calgary. David Rittich by se v takovém případě stal jasnou dvojkou. Doteď se o něm v určitých fázích sezony mluvilo jako o jedničce.

19:44

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Útočník Pat Maroon v Tampě (2 roky, prům. roční plat 0,9 milionu dolarů)

19:45

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Obránce Luke Schenn v Tampě (1 rok, 0,8 milionu dolarů)

19:56

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Brankář Matt Murray v Ottawě (4 roky, prům. roční plat 6.25 milionu dolarů)

Práva na Murrayho získala Ottawa z Pittsburghu pár dní před otevřením trhu. Teď si 26letého gólmana pojistila na další čtyři roky. Souhlasila s poměrně vysokým platem. Murray sice dvakrát vyhrál Stanley Cup, ale v poslední sezoně klesl v úspěšnosti zákroků lehce pod 90 procent. Ani předtím nepodával vždy vyrovnané výkony.

Brankář Pittsburghu Matt Murray vzhlíží k rozhodčímu Chrisovi Rooneymu.
Brankář Pittsburghu Matt Murray vzhlíží k rozhodčímu Chrisovi Rooneymu. | Foto: ČTK
20:06

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Brankář Anton Chudobin v Dallasu (3 roky, prům. roční plat 3,33 milionu dolarů)

Vedle Lundqvista nejzajímavější brankářský veterán na letošním trhu nikam neodchází. Zůstává v Dallasu, kde mu náramně vyšly poslední dvě sezony, především pak nedávné play off, kde skvěle zaskočil za Bena Bishopa a málem dovedl mužstvo ke Stanley Cupu. Po vypršení smlouvy bude Chudobinovi 37 let.

Anton Chudobin v dresu Dallasu.
Anton Chudobin v dresu Dallasu. | Foto: Reuters
20:15

PODPIS: Útočník Alexander Wennberg na Floridu (1 rok, 2,25 milionu dolarů)

Švédský centr opouští Columbus, kde strávil celou svou dosavadní kariéru v NHL. Před třemi roky dosáhl na velmi slušných 59 bodů (13+46), ale od té doby jeho produktivita padá.

20:23

PODPIS: Útočník Tyler Pitlick do Arizony (2 roky, prům. roční plat 1,75 milionu dolarů)

20:26

PODPIS: Útočník Mark Jankowski do Pittsburghu (1 rok, 700 tisíc dolarů)

20:27

PODPIS: Brankář Keith Kinkaid do Rangers (2 roky, prům. roční plat 875 tisíc dolarů)

Není vyloženě náhradou za Lundqvista. Sezonu zřejmě odstartuje na farmě, neboť Rangers budou primárně spoléhat na ruskou dvojici Igor Šesťorkin a Alexandar Georgiev.

20:37

Hned podle několika zdrojů mají Rangers zájem o zkušeného obránce Jacka Johnsona. Pryč jsou časy, kdy důrazný bek sbíral kolem 40 bodů a hrál za Spojené státy na olympiádě. Nedávno ho Pittsburgh vyplatil ze smlouvy. Johnsonův příchod by ztížil pozici Liboru Hájkovi, který je na hraně hlavního týmu Rangers a farmy.

20:50

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Útočník Tyler Ennis v Edmontonu (1 rok, 1 milion dolarů)

21:05

PODPIS: Obránce Mark Borowiecki do Nashvillu (2 roky, prům. roční plat 2 miliony dolarů)

21:07

S nejlepším bekem na trhu Alexem Pietrangelem mluvili zástupci Toronta a Vegas. Oba týmy mají v defenzivě rezervy.

21:11

PODPIS: Obránce Kevin Shattenkirk do Anaheimu (3 roky, prům. roční plat 3,9 milionu dolarů)

Když ho Rangers vyplatili z lukrativní smlouvy, přijal v Tampě skromnější podmínky, aby ukázal, co v něm je. Následně vyhrál Stanley Cup a svými body k němu výrazně přispěl. Na trhu si tak mohl vybírat. Míří do Anaheimu, od něhož dostal víc než solidní kontrakt.

21:18

PODPIS: Obránce Jack Johnson do Rangers (1 rok, 1,15 milionu dolarů)

Bývalá americká hvězda skutečně míří do Rangers, kde kývla na podprůměrný plat. Každý rok po dobu šesti let však bude Johnsonovi chodit na účet také milion dolarů od Pittsburghu, který zadáka nedávno vyplatil ze smlouvy.

21:33

Na trhu kupodivu stále zůstává nejlepší brankář (Jacob Markström), tři nejlepší útočníci (Taylor HallMike Hoffman, Jevgenij Dadonov) a tři nejlepší obránci (Alex PietrangeloTorey KrugTyson Barrie).

21:57

PODPIS: Obránce Justin Schultz do Washingtonu (2 roky, prům. roční plat 4 miliony dolarů)

Náhrada za Michala Kempného? Washington už ztratil Radka Gudase, který odešel na Floridu, ovšem podpisem ofenzivně nadaného Schultze reaguje spíš na fakt, že Kempný po operaci Achillovy šlachy může přijít o celou příští sezonu.

22:12

PODPIS: Brankář Jacob Markström do Calgary (6 let, prům. roční plat 6 milionů dolarů)

Calgary už zřejmě nepočítá s Davidem Rittichem na post týmové jedničky. Přivedlo Markströma, který dvakrát za poslední tři roky odchytal v základní části 60 zápasů. Ve Vancouveru mu vyšlo poslední play off, kde měl úspěšnost zákroků lehce pod 92 procent. Třicetiletý Švéd navíc bude pobírat luxusní plat šest milionů. Karty jsou rozdány jasně.

Jacob Markström v dresu Vancouveru.
Jacob Markström v dresu Vancouveru. | Foto: Reuters
22:22

Volný je také dosavadní kapitán Bostonu Zdeno Chára, který podle agenta dostal nabídku hned od několika týmů. Defenzivní obr by však nerad rozhodnutí uspěchal. Jisté je, že ani ve 43 letech nechce s hokejem končit.

22:25

O Tysona Barrieho, jedno z nejproduktivnějších beků na trhu, se zajímají Edmonton, Calgary, Vancouver a Florida. 

22:42

PODPIS: Obránce Kevan Miller do Bostonu (1 rok, 1 milion dolarů)

23:34

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Obránce Luca Sbisa ve Winnipegu (1 rok, 800 tisíc dolarů)

0:43

Produktivní centr Winnipegu Bryan Little odehrál v minulém ročníku kvůli vážnému ušnímu poranění jen sedm zápasů. Je možné, že do další sezony nenastoupí vůbec.

0:46

PODPIS: Útočník Vinnie Hinostroza na Floridu (1 rok, 1 milion dolarů)

0:51

Na trhu s brankáři stále krouží Carolina, přestože má na příští sezonu smlouvu s Petrem Mrázkem a Jamesem Reimerem. Údajně se jí zamlouvá volný Thomas Greiss, jemuž se u Islanders povětšinou dařilo, a také Joonas Korpisalo z Columbusu.

0:59

PODPIS: Obránce T. J. Brodie do Toronta (4 roky, prům. roční plat 5 milionů dolarů)

Jednoho z nejzajímavějších beků na trhu ulovilo Toronto. Brodie v Calgary dvakrát nasbíral přes 40 bodů a velké vytížení mu nedělá problémy. Poslední sezona mu však nevyšla podle představ (bodoval jen 19krát), a tak musel s platem lehce dolů.

1:43

PODPIS: Útočník Nick Cousins do Nashvillu (2 roky, prům. roční plat 1,5 milionu dolarů)

6:59

PRODLOUŽENÍ SMLOUVY: Útočník Tomáš Nosek ve Vegas (1 rok, 1,25 milionu dolarů)

Zdálo se, že český centr po odchodu na volný trh změní působiště, ale nakonec podruhé v řadě prodlužuje smlouvu o rok. Opět dostal mírně přidáno, tentokrát o čtvrt milionu. Trenérům se zalíbil coby poctivý dřív do čtvrté lajny. Navíc si navzdory omezenému času na ledě udržuje produktivitu. Za poslední tři roky nikdy nenasbíral méně než 7 gólů a 15 bodů. 

Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights)
Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights) | Foto: Reuters
7:14

PODPIS: Útočník Tobias Rieder do Buffala (1 rok, 700 tisíc dolarů)

7:24

PODPIS: Obránce Torey Krug do St. Louis (7 let, prům. roční plat 6,5 milionu dolarů)

Znamená to, že kapitán Alex Pietrangelo u předposledních vítězů Stanley Cupu končí? St. Louis si na příštích sedm let uvázalo mimořádně produktivního beka Kruga, který dosud řádil v Bostonu. Od něj ale necítil pořádný zájem. Jedinou nabídku podle svých slov dostal před rokem. Boston každopádně musí za šikovného Američana sehnat náhradu.

Torey Krug slaví branku ve třetím finále NHL 2019
Torey Krug slaví branku ve třetím finále NHL 2019 | Foto: Reuters
7:27

PODPIS: Obránce Chris Tanev do Calgary (4 roky, prům. roční plat 4,5 milionu dolarů)

Calgary si obstaralo náhradu za odcházejícího T. J. Brodieho. Tanev v minulém ročníku nashromáždil o bod víc, ale celkově je v kariéře méně produktivní. Ve Vancouveru nicméně dokázal, že své povinnosti, včetně těch ofenzivních, plní spolehlivě.

7:32

PODPIS: Brankář Corey Crawford do New Jersey (2 roky, prům. roční plat 3,9 milionu dolarů)

Z brankářského trhu mizí zřejmě poslední opravdu zajímavé jméno. Crawford vyhrál s Chicagem, kde strávil celou profesionální kariéru, dva Stanley Cupy a i ve 35 letech si udržuje solidní výkonnost. V New Jersey doplní nadějného mladíka Mackenzieho Blackwooda.

Foto: Reuters
7:38

PODPIS: Útočník Derek Grant do Anaheimu (3 roky, prům. roční plat 1,5 milionu dolarů)

8:59

První vlna podpisů po otevření trhu je za námi. Podívejte se, co významného se událo.

9:02

Tímto online přenos definitivně končí. Zajímavé je, že největší hvězdy trhu Taylor Hall či Alex Pietrangelo jsou stále k dispozici. O dalším dění vás budeme informovat. Hezký víkend! 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy