Sobotka dostal v NHL za faul vysokou holí proti Sharpovi pokutu 5000 dolarů

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 10. 2017 18:00
Český útočník Vladimír Sobotka byl potrestán pokutou 5000 dolarů za zákrok vysokou holí proti Patricku Sharpovi z Chicaga. V zápase byl vyloučen na dvě plus dvě minuty.
Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Vladimír Sobotka ze St. Louis dostal v NHL pokutu ve výši 5000 dolarů za zákrok na Patricka Sharpa ve středečním domácím utkání proti Chicagu (5:2). Třicetiletý centr zasáhl hráče v 55. minutě vysokou holí a byl vyloučen na dvě plus dvě minuty.

Sobotka celkem v utkání inkasoval osm trestných minut a strávil na trestné lavici závěr utkání. Před zákrokem na Sharpa byl v čase 52:21 také vyloučen za držení a ke čtyřminutovém trestu pak ještě dostal další dvouminutový za potyčku s Lancem Boumou.

V této sezoně si Sobotka připsal v sedmi zápasech čtyři body a všechny za asistence. V platnost vstoupila jeho nová tříletá smlouvy s Blues celkem na 10,5 milionu dolarů.

Do St. Louis se Sobotka vrátil na konci minulého ročníku po tříletém působení v Omsku v KHL. V NHL má bývalý hráč Bostonu na kontě dohromady 389 utkání a 128 bodů za 36 gólů a 92 asistencí. Odchovanec Třebíče a bývalý hráč pražské Slavie sehrál i 57 utkání v bojích o Stanleyův poháru a zaznamenal v nich pět branek a 13 přihrávek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 3 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy