Simon z Pittsburghu poprvé skóroval v NHL, překonal legendu a stal se první hvězdou zápasu

15. 1. 2018 8:37
Calgary i bez zraněných Jágra a Frolíka zdolalo Carolinu a natáhlo vítěznou šňůru už na sedm zápasů.
Dominik Simon
Dominik Simon | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Dominik Simon odstartoval svým prvním gólem v NHL obrat Pittsburghu, který doma porazil New York Rangers 5:2, a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

První gól Dominika Simona v NHL:

Simon se gólově prosadil ve svém 16. startu v NHL a premiérovou trefu vstřelil chytající legendě. Třiadvacetiletý pražský rodák skóroval z dorážky, kterou překonal Henrika Lundqvista a vyrovnal ve 34. minutě na 2:2.

"Je to neuvěřitelný pocit, když vstřelíte svůj první gól. A ještě lepší je, že přišel v utkání, které jsme vyhráli," uvedl Simon. Puk, kterým skóroval, si schoval na památku.

Vzápětí udeřil Phil Kessel, který tím zaznamenal 700. bod v soutěži, a v závěrečných sedmi minutách pojistili výhru Sidney Crosby a Carl Hagelin. "Prohrávali jsme, ale měli jsme hodně šancí, a proto jsme se snažili být trpěliví. Věřili jsme, že zápas otočíme a že vyhrajeme," řekl Simon, který opět nastupoval v elitní formaci po boku kapitána Crosbyho a nemusel zůstat u jednoho gólu. Další šance ale český útočník nevyužil.

Calgary i bez zraněných Jaromíra Jágra a Michaela Frolíka pokračuje ve spanilé jízdě. Kanadský klub, jemuž kvůli chřipce scházel i nejlepší střelec Sean Monahan, uspěl na ledě Caroliny 4:1 a připsal si sedmou výhru v řadě. Gólman Mike Smith zneškodnil 38 střel, dva góly vstřelil obránce Dougie Hamilton.

"Líbilo se mi, jak jsme hráli. Vletěli jsme na ně, dali dva góly a zápas kontrolovali," těšilo trenéra Calgary Glena Gulutzana, který od začátku třetí třetiny postrádal Marka Giordana. Kapitán týmu trefil ramenem do hlavy Sebastiana Aha, který se chystal na střelu, a byl vyloučen do konce utkání. Útočník Caroliny po úderu ležel několik minut na ledě a hrací plochu opustil za pomoci spoluhráčů.

Výsledky NHL:

Carolina - Calgary 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky: 56. Stempniak - 19. a 44. Hamilton, 7. Stajan, 53. Tkachuk. Střely na branku: 39:30. Diváci: 15.218. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Hamilton, 3. Tkachuk (všichni Calgary).

Pittsburgh - NY Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky: 4. Hörnqvist, 34. Simon, 35. Kessel, 53. Crosby, 59. Hagelin - 16. Grabner, 20. B. Smith. Střely na branku: 47:28. Diváci: 18.647. Hvězdy zápasu: 1. Simon, 2. Hagelin, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Vancouver 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 5. Zucker, 53. Winnik - 17. Eriksson, 57. Vanek, 63. Sutter. Střely na branku: 23:25. Diváci: 18.927. Hvězdy zápasu: 1. Sutter, 2. Markström (oba Vancouver), 3. Winnik (Minnesota).