Sekáč se dvěma góly podílel na triumfu Montrealu

13. 12. 2014 7:00
Jiří Sekáč (26) v akci.
Jiří Sekáč (26) v akci. | Foto: Reuters

New York - Nováček Jiří Sekáč přispěla dvěma góly k triumfu hokejistů Montrealu nad Los Angeles v pátečním zápase NHL. Canadiens vyhráli jasně 6:2.

Dvaadvacetiletý útočník tak bodoval ve třetím utkání za sebou, když v předchozích dvou zaznamenal po jedné asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou večera.

Sekáč, který se v předchozích třiadvaceti duelech trefil celkem čtyřikrát, v 9. minutě otevřel skóre zápasu, když v přesilové hře před brankou tečoval střelu obránce P. K. Subbana od modré čáry. Asistenci na úvodní gól si připsal Tomáš Plekanec, který předtím vyhrál vhazování.

Podruhé se Sekáč prosadil v 56. minutě, kdy po nádherné individuální akci uzavřel skóre utkání. Kladenský odchovanec nejprve zkrotil puk, který vysokým obloučkem nahodil z obranného do útočného pásma Andrej Markov, objel jednoho z obránců, kličkou do bekhendu si položil brankáře a pak střelou z otočky zavěsil.

Fleischmann pálil z voleje

Svůj teprve třetí gól v sezoně vstřelil Tomáš Fleischmann a přispěl k výhře Floridy 3:2 po nájezdech na ledě Detroitu. Třicetiletý útočník v 8. minutě vyrovnal na 1:1 poté, co zůstal nekrytý mezi kruhy, odkud se prosadil pohotovou střelou z voleje.

Jiří Hudler zaznamenal asistenci u jediného gólu Calgary při prohře 1:3 v Pittsburghu a bodoval poosmé z posledních deseti zápasů.

NHL:

Pittsburgh - Calgary 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 1. Comeau, 5. Letang, 58. Klinkhammer - 13. Gaudreau (Hudler). Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.471. Hvězdy utkání: 1. Letang, 2. Fleury, 3. Klinkhammer (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Anaheim 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 36. Pitlick, 53. Petry - 5. Vatanen, 21. Palmieri, 21. Getzlaf, 60. Thompson. Střely na branku: 23:20. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Vatanen (Anaheim), 2. Hall (Edmonton), 3. Getzlaf (Anaheim).

Detroit - Florida 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 6. Sheahan, 20. Nyquist - 8. Fleischmann, 14. Huberdeau, rozhodující nájezd Trocheck. Střely na branku: 31:26. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Trocheck, 2. Luongo (oba Florida), 3. Glendening (Detroit).

Montreal - Los Angeles 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Branky: 9. a 56. Sekáč (na první Plekanec), 22. Markov, 24. Subban, 50. Desharnais, 54. Andrighetto - 44. Muzzin, 51. Doughty. Střely na branku: 20:46. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Sekáč (Montreal).

4. Winnipeg 30 15 6 9 72:70 36
5. Minnesota 27 15 1 11 77:67 31
6. Colorado 29 10 6 13 76:95 26
7. Dallas 28 10 5 13 81:100 25