Vyhodili mě, protože jsem heterosexuál, soudí legenda NHL. Na NBC podala žalobu

Sport Sport
25. 7. 2020 11:26
Bývalý hvězdný hokejista Jeremy Roenick žaluje televizní stanici NBC, kde dřív pracoval jako analytik. Vyhazov podle svého úsudku dostal kvůli své heterosexualitě.
Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru.
Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru. | Foto: ČTK

Mediální gigant rozvázal s Roenickem smlouvu v únoru letošního roku, a to po předchozí suspendaci, za níž stálo prosincové vystoupení v populárním podcastu Spittin' Chiclets, který nespadá pod NBC.

Roenick, který i během své hráčské kariéry mluvil velmi otevřeně, v podcastu vtipkoval o sexu se svými spolupracovníky.

Například vyprávěl historku z Portugalska, kde trávil dovolenou s kolegyní Kathryn Tappenovou a manželkou. Monolog zakončil slovy: "Kdybychom každý večer chodili do postele všichni tři společně, bylo by to vážně dobré. Ale to se nikdy nestane."

Roenick následně mluvil v sexuálním kontextu také o kolegovi a bývalém spoluhráči Patricku Sharpovi. "Je vážně krásný. Kdyby mě oslovil, dal mi nabídku, musel bych o ní přemýšlet," spustil. "Určitě bych ho hned neodmítl." Zároveň vyzdvihl profesní kvality obou spolupracovníků.

Pět dní nato nicméně dostal trest v podobě suspendace. Později následoval vyhazov.

Roenick, který patří k nejlepším americkým kanonýrům v historii NHL, se však s nedobrovolným odchodem nesmířil a na bývalého zaměstnavatele podal žalobu. Osudnou se mu prý stala diskriminace na základě genderu a sexuální orientace.

Američan ve své žalobě poukázal na případ bývalých kolegů Johnnyho Weira a Tary Lipinskiové, kteří společně komentovali vystoupení krasobruslařky Bradie Tennellové v sexuálním kontextu, ovšem bez následků. Když na to Roenick poukázal, od svého tehdejšího šéfa Sama Flooda měl slyšet, že Weir je gay a "může říct cokoliv".

Roenick si postěžoval také na to, že když Flooda žádal o svolení mluvit na sjezdu Republikánské strany, jejímž členem je i současný americký prezident Donald Trump, dostal následující doporučení: "Neříkám ti, co můžeš a nemůžeš udělat. Víš, pro koho pracuješ. Pracuješ pro NBC. Něco takového by v tvém profilu nevypadalo dobře."

Momentálně je Roenick bez práce. Žije v Arizoně se svou manželkou, s níž vychoval dvě děti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří táboří na texaské hranici

Americká vláda chce urychlit vyhoštění migrantů, kteří se v uplynulých dnech utábořili na hranici mezi Texasem a Mexikem. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že zajistilo nové přepravní kapacity, které umožní během tří dnů vyhostit větší množství lidí, uvedla agentura AP. U texaského města Del Rio se v pátek nacházelo podle místní policie přes 13 tisíc migrantů, kteří pochází převážně z Haiti.

Část migrantů, kteří se usadili u mostu spojujícího USA s Mexikem, americké úřady odsunuly na jiná místa. To má ulehčit přezkum, zda migranti měli právo vstoupit do USA. Pohraniční stráž a celníci počítají s tím, že v této oblasti mexicko-americké hranice budou mít od pondělí přinejmenším 400 svých příslušníků.

Americká vláda chce vyhošťovat migranty letecky do země původu. Ve skupině podle médií převažují lidé původem z Haiti. Američtí představitelé jednají se zástupci této karibské země o navracení migrantů. Americké ministerstvo by chtělo vypravit pět až osm letů denně, často ale bude záležet na dohodě s haitskými úřady. Americké úřady se také domnívají, že kvůli nebezpečí návratu do vlasti by se část Haiťanů mohla přemístit zpět do Mexika.

V texaském městě Del Rio žije zhruba 35 tisíc lidí. Město, které migrační vlny zažilo vícekrát, řídí starosta Bruno Lozano, který byl zvolen za Demokratickou stranu. Stávající vládu prezidenta Joea Bidena ale kritizuje za nedostatečnou migrační politiku na hranici s Mexikem.

Z Haiti, které patří k nejchudším státům na americkém kontinentě, odešlo v uplynulých letech mnoho lidí. Většinou směřovali do latinskoamerických států. V případě města Del Rio není jasné, proč se migranti rozhodli pro hromadný vstup do Spojených států. Podle odborníků se tak může stát i na základě mylných či falešných informací.

Zdroj: ČTK
Další zprávy