Vyhodili mě, protože jsem heterosexuál, soudí legenda NHL. Na NBC podala žalobu

Sport Sport
25. 7. 2020 11:26
Bývalý hvězdný hokejista Jeremy Roenick žaluje televizní stanici NBC, kde dřív pracoval jako analytik. Vyhazov podle svého úsudku dostal kvůli své heterosexualitě.
Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru.
Hokejista Jeremy Roenick v dresu San Jose, kde dohrával svou hráčskou kariéru. | Foto: ČTK

Mediální gigant rozvázal s Roenickem smlouvu v únoru letošního roku, a to po předchozí suspendaci, za níž stálo prosincové vystoupení v populárním podcastu Spittin' Chiclets, který nespadá pod NBC.

Roenick, který i během své hráčské kariéry mluvil velmi otevřeně, v podcastu vtipkoval o sexu se svými spolupracovníky.

Například vyprávěl historku z Portugalska, kde trávil dovolenou s kolegyní Kathryn Tappenovou a manželkou. Monolog zakončil slovy: "Kdybychom každý večer chodili do postele všichni tři společně, bylo by to vážně dobré. Ale to se nikdy nestane."

Roenick následně mluvil v sexuálním kontextu také o kolegovi a bývalém spoluhráči Patricku Sharpovi. "Je vážně krásný. Kdyby mě oslovil, dal mi nabídku, musel bych o ní přemýšlet," spustil. "Určitě bych ho hned neodmítl." Zároveň vyzdvihl profesní kvality obou spolupracovníků.

Pět dní nato nicméně dostal trest v podobě suspendace. Později následoval vyhazov.

Roenick, který patří k nejlepším americkým kanonýrům v historii NHL, se však s nedobrovolným odchodem nesmířil a na bývalého zaměstnavatele podal žalobu. Osudnou se mu prý stala diskriminace na základě genderu a sexuální orientace.

Američan ve své žalobě poukázal na případ bývalých kolegů Johnnyho Weira a Tary Lipinskiové, kteří společně komentovali vystoupení krasobruslařky Bradie Tennellové v sexuálním kontextu, ovšem bez následků. Když na to Roenick poukázal, od svého tehdejšího šéfa Sama Flooda měl slyšet, že Weir je gay a "může říct cokoliv".

Roenick si postěžoval také na to, že když Flooda žádal o svolení mluvit na sjezdu Republikánské strany, jejímž členem je i současný americký prezident Donald Trump, dostal následující doporučení: "Neříkám ti, co můžeš a nemůžeš udělat. Víš, pro koho pracuješ. Pracuješ pro NBC. Něco takového by v tvém profilu nevypadalo dobře."

Momentálně je Roenick bez práce. Žije v Arizoně se svou manželkou, s níž vychoval dvě děti.

 

Právě se děje

před 7 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy