Pseudoefedrin NHL nevadí. Zaripov i přes dopingový trest může v zámoří hrát

ČTK ČTK
29. 8. 2017 10:00
Denis Zaripov sice od IIHF dostal za doping dvouletý distanc, v NHL ale hrát může.
Denis Zaripov
Denis Zaripov | Foto: ČTK

New York - Ruský hokejista Danis Zaripov může hrát v NHL, třebaže před měsícem dostal od mezinárodní federace IIHF dvouletý distanc za pozitivní dopingový test a přišel o angažmá v KHL. Šestatřicetiletý útočník nyní čeká, zda mu některý klub z elitní kanadsko-americké ligy nabídne smlouvu.

Pseudoefedrin, zjištěný v Zaripovově odevzdaném vzorku moči, nemá NHL na seznamu zakázaných látek. Vedení zámořské soutěže zároveň uvedlo, že hráč nedostal možnost se hájit.

Agent Dan Milstein tvrdí, že o Zaripova je v NHL zájem. "Je to hráč světové třídy. Budeme jednat s řadou týmů," citovala ho agentura AP.

Zaripov je trojnásobným mistrem světa, v KHL čtyřikrát získal Gagarinův pohár a šestkrát hrál Utkání hvězd. Letos byl spoluhráč českého reprezentačního útočníka Jana Kováře z Magnitogorsku s 15 góly nejlepším střelcem play off. V nově rozehrané sezoně se měl vrátit do Kazaně, smlouva ale kvůli trestu nevstoupila v platnost.

IIHF mu za doping zakázala hrát do 22. května 2019. Ruský hokejista se i po příznivém verdiktu NHL chce proti trestu odvolat ke sportovnímu arbitrážnímu soudu CAS v Lausanne.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Bývalý poslanec ČSSD Foldyna vstoupil do klubu SPD

Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna vstoupil do poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). V úterý to oznámil na tiskové konferenci společně s předsedou SPD Tomiem Okamurou s tím, že jejich politické priority se shodují. Počet poslanců v klubu SPD tak vzroste na 20. Foldyna odešel z ČSSD na konci února, současně s tím mu zaniklo i členství v poslaneckém klubu sociální demokracie, který má od té doby 14 členů. Už v březnu oznámil, že bude za SPD kandidovat v letošních krajských volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy