Pastrňák vstřelil dva góly, Krejčí přidal jeden. Boston nakonec zdolal Pittsburgh 7:5

3. 4. 2021 22:39
David Pastrňák dvěma góly a asistencí a David Krejčí gólem a přihrávkou pomohli v NHL k vítězství hokejistů Bostonu 7:5 nad Pittsburghem.
David Pastrňák přijímá od parťáků z Bostonu gratulace k jednomu ze svých dvou gólů do sítě Pittsburghu | Foto: Reuters

Čeští útočníci byli vyhlášeni druhou a třetí hvězdou zápasu za spoluhráčem Bradem Marchandem, jenž zaznamenal hattrick.

Bruins oplatili v přestřelce Penguins dva dny starou porážku především díky povedené druhé třetině, kterou vyhráli 5:2.

Domácí po úvodní části prohrávali, ale hned v 1. minutě druhého dějství během 34 vteřin skóre otočili. Nejprve vyrovnal kapitán Patrice Bergeron a poté se střelou z dorážky do odkryté branky poprvé v utkání prosadil Pastrňák, jenž ukončil pětizápasový střelecký půst.

Asistenci u gólu svého krajana si připsal Krejčí, jenž se díky tomu jako pátý Čech v historii dostal na metu 500 přihrávek. V divoké třetině se podařilo Pittsburghu brzy dvěma góly otočit, ale ještě do přestávky se trefili dvakrát Marchand a jednou Krejčí a Bruins vedli 5:3.

Krejčí se prosadil ve 49. minutě podruhé v sezoně šikovným usměrněním střílené Marchandovy přihrávky, druhou asistenci u této přesilovkové trefy měl Pastrňák.

Český kanonýr sám znovu skóroval v 54. minutě po přečíslení a přihrávce Nicka Ritchieho a 16. gólem v sezoně zvýšil na 6:4.

Penguins díky kapitánovi Sidneymu Crosbymu v předposlední minutě ještě snížili, krátce nato ale Marchand střelou do prázdné branky dokonal hattrick a rozhodl.

Ve druhém dnešním odpoledním duelu NHL se Ondřej Palát asistencí u vítězného gólu Braydena Pointa podílel na výhře obhájců Stanley Cupu Tampy Bay 2:1 nad Detroitem.

Výsledky NHL:

Boston - Pittsburgh 7:5 (0:1, 5:2, 2:2)

Branky: 35., 40. a 59. Marchand, 21. a 54. Pastrňák (na první Krejčí), 21. Bergeron, 39. Krejčí (Pastrňák) - 4. Jankowski, 23. Guentzel, 26. McCann, 45. Ceci, 59. Crosby. Střely na branku: 28:28. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. Krejčí (všichni Boston).

Tampa Bay - Detroit 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 5. Colton, 8. B. Point (Palát) - 44. Erne. Střely na branku: 29:26. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Greiss (Detroit).

před 18 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.