Pastrňák nebodoval a v tabulce střelců mu utíká Crosby, který přispěl k debaklu Arizony

13. 12. 2016 6:40
Tři čeští hráči v duelu Montrealu s Bostonem nebodovali, z ledu nakonec odcházel o něco šťastnější Tomáš Plekanec, jehož Canadiens zvítězili v prodloužení 2:1. Pittsburgh rozdrtil Arizonu 7:0.
David Krejčí stejně jako jeho krajané Pastrňák a Plekanec v zápase Bostonu v Montrealu nebodoval. | Foto: Reuters

Montreal - Hokejisté Bostonu zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Montrealu 2:1 v prodloužení a přerušili sérii tří porážek. Češi David Krejčí, David Pastrňák i v domácím dresu Tomáš Plekanec vyšli bodově naprázdno. V druhém duelu rozstřílel Pittsburgh 7:0 Arizonu i díky jednomu zásahu Sidneyho Crosbyho, který tak v souboji o nejlepšího střelce ligy odskočil Pastrňákovi už na rozdíl tří gólů.

Bruins vedli od 39. minuty po trefě Austina Czarnika, který si tak dal dárek k 24. narozeninám. Domácí dokázali vyrovnat v 57. minutě, kdy Tuukku Raska překonal po závaru před brankou Paul Byron. Ve čtvrté minutě nastavení ale strhl výhru na stranu hostů Ryan Spooner, jenž se po souhře v útočném pásmu dostal za záda bránících hráčů Canadiens a Careyho Price prostřelil mezi betony.

Krejčí se radoval z gólu, ten ale kvůli faulu Pastrňáka sudí neuznal

Už po 60 sekundách prodloužení se přitom chvíli radoval z vítězného gólu Krejčí, rozhodčí ale branku neuznali, protože krátce před jeho střelou nedovoleně atakoval domácího gólmana Pastrňák.

"Byl to souboj dvou očividně nejlepších brankářů v lize a je skvělé, že Tuukka nás dnes několikrát podržel a dovedl nás k vítězství," radoval se kouč Bostonu Claude Julien. "Jeho protějšek odvedl stejně dobrou práci, proto to byl tak vyrovnaný zápas. Oba gólmani prostě chytali skvěle, ale nakonec byl ten náš o něco lepší," dodal s úsměvem Julien.

Rask už popáté v sezoně přišel o čisté konto v posledních pěti minutách třetí třetiny. "Jo, s tím prostě nic nenaděláte. Snažil jsem se, ale pak přijde jeden špatný odraz a je to," pokrčil rameny devětadvacetiletý Fin, který v polovině zápasu ještě za stavu 0:0 senzačním zákrokem vychytal Plekance při přečíslení dvou na jednoho. Krátce předtím na druhé straně nastřelil Pastrňák tyč.

"Myslím, že každý fanoušek v hale si musel utkání užít, byl to vzrušující duel," konstatoval Price. Jeho tým, který v sobotu rozstřílel 10:1 Colorado, prohrál teprve třetí utkání v sezoně před vlastními diváky.

Tři minusové body měl Hanzal, dva Vrbata

Penguins rozhodli o triumfu čtyřmi góly ve druhé třetině a připsali si šesté vítězství v řadě. Každou ze sedmi branek vstřelil jiný hráč, gólman Matt Murray zneškodnil 32 střel Kojotů a vychytal druhé čisté konto v ročníku. Crosby 21. gólem v sezoně zvýšil v 36. minutě v přesilové hře na 5:0.

U tří inkasovaných gólů byl na ledě český útočník Martin Hanzal, u dvou jeho spoluhráč Radim Vrbata. "Existuje určitý standard, který musíte v NHL odvést, ať jste nováček nebo veterán. My dnes ale úrovně NHL nedosahovali a skóre je vypovídající," shrnul nepovedený večer trenér Arizony Dave Tippett.

NHL:

Montreal - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 57. Byron - 39. Czarnik, 64. Spooner. Střely na branku: 31:29. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Price (Montreal), 3. Spooner (Boston).

Pittsburgh - Arizona 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Branky: 9. Wilson, 25. Bonino, 27. Daley, 29. Rust, 36. Crosby, 42. Kessel, 53. Schultz. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Daley, 3. Murray (všichni Pittsburgh).