Panarin pod palbou. Nikdy bych nespal s černoškou, řekl hvězdný Rus před lety. Teď se kaje

Daniel Poláček Daniel Poláček
8. 3. 2017 12:11
Hvězdný chicagský útočník Panarin prohlásil před pěti lety v ruské televizi, že by se nikdy nemohl vyspat s černoškou. Poté, co výrok zaznamenali zámořští novináři, přispěchal 25letý hokejista s omluvou. Rusův výrok jde proti současným aktivitám NHL.
Artěmij Panarin v dresu Chicaga.
Artěmij Panarin v dresu Chicaga. | Foto: ČTK

Praha - Dosud v Chicagu prožíval americký sen. Ruský hokejista Artěmij Panarin loni okouzlil NHL neskutečnou šikovností, získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka a za pohádkové peníze prodloužil smlouvu do roku 2019.

V pondělí ho však dohnala minulost, respektive výrok, na který dost možná sám zapomněl.

Psal se rok 2012, Panarin nastupoval za nechvalně proslulý Víťaz Čechov a v rámci propagace Kontinentální ligy účinkoval spolu se spoluhráčem Jaroslavem Tuljakovem v ruském televizním pořadu. Jeden druhému pokládal otázky, padla řada vtipných odpovědí.

Problém nastal ve chvíli, kdy se Tuljakov otázal Panarina: "Co bys nikdy nemohl udělat?"

"Vyspat se s černoškou," vyhrkl Panarin, načež oba hráči pobaveně pokračovali v konverzaci. Slavnější z dvojice poté o něco vážněji dodal: "Nikdy bych se neprocházel v noci."

Uplynulo pět let, Panarin přes bohatý Petrohrad a reprezentaci dobyl slavnou NHL, jeho diskutabilní výrok však nikam nezmizel. Když ho zámořští novináři objevili a - často vyčítavě - připomněli, záhy dorazila reakce 25letého Rusa: "V roce 2012 jsem byl hostem ruského televizního pořadu a měl necitlivé komentáře, kterých hluboce lituji. Chápu, že moje vyjádření je urážlivé. Za tato zraňující slova se omlouvám."

Pohotové bylo rovněž prohlášení Chicaga, které mimo jiné uvedlo: "Celou záležitost jsme s hráčem ihned řešili."

NHL vs. ruská média

Panarinův starý výrok jde proti současným aktivitám severoamerické NHL, kde v únoru proběhla kampaň nazvaná "Hokej je pro všechny". Její náplní byl například boj proti homofobii ve sportu nebo rozšiřování povědomí o etnické rovnosti.

Zprávu o pranýřování Panarina zaznamenala i ruská média. Některá z nich se hokejisty zastala.

Další hvězda Chicaga Patrick Kane se veřejnosti omlouval už několikrát.
Další hvězda Chicaga Patrick Kane se veřejnosti omlouval už několikrát. | Foto: Reuters

Že by chicagští Blackhawks jednali podobně, nemohl nikdo očekávat. Zámořské kluby dbají o image, aktivity svých hráčů pečlivě sledují a případně trestají. Dost příkladů nabídla nedávná minulost. Když obránce Vjačeslav Vojnov strávil tři měsíce za mřížemi kvůli domácímu násilí, radši předešel vyhazovu od Los Angeles tím, že odešel do Ruska.

Někdy ale stačí málo, což ví třeba brankář Garret Sparks. Před čtvrt rokem se na sociální síti zastal handicapovaného kolegy, jenže tak vulgárně, že od Toronta vyfasoval suspendaci na neurčito. Nyní z výkonnostních důvodů chytá na farmě.

Artěmij Panarin, zdá se, vyvázl bez trestu, postačila omluva. Nyní může pokračovat v další povedené sezoně, zatím nastřádal 58 bodů (20+38) z 65 zápasů. V Chicagu, momentálně druhém týmu Západní konference, je produktivnější pouze Patrick Kane.

Jeden z nejopěvovanějších mužů NHL se omlouval už několikrát. Za napadení taxikáře či dovádění plná alkoholu. Panarin, jehož mnozí kvůli vizuální podobě a hernímu stylu považují za Kaneovo dvojče, tak napodobil slavnějšího parťáka v dalším směru. Stačila jediná věta stará pět let.

Panarinův výrok můžete zhlédnout zde (video je v ruštině):

Výrok Artěmije Panarina v ruském televizním pořadu. | Video: YouTube
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy