Palát se dvěma asistencemi podílel na vítězství Tampy Bay nad Montrealem, Kämpf debutoval v NHL

29. 12. 2017 8:01
Ondřej Palát dvěma gólovými přihrávkami přispěl k výhře Tampy 3:1. David Kämpf debutoval v dresu Chicaga proti Vancouveru. David Pastrňák neuspěl v nájezdech a Boston prohrál s Washingtonem 3:4.
Ondřej Palát (vpravo)
Ondřej Palát (vpravo) | Foto: Reuters

New York - Útočník Ondřej Palát se podílel ve čtvrtečním utkání NHL dvěma asistencemi na výhře Tampy Bay 3:1 nad Montrealem. V soutěži debutoval David Kämpf, který ale podlehl s Chicagem ve Vancouveru 2:5. David Pastrňák neuspěl v penaltovém rozstřelu a s Bostonem prohrál ve Washingtonu 3:4 po nájezdech.

Tampa Bay rozhodla v rozmezí 40. až 45. minuty, během kterých třemi trefami otočila skóre z 0:1. Poslední dvě měly podpis Paláta. Český útočník nejdříve asistoval u gólu Braydena Pointa, který se prosadil z dorážky.

Poté jeho přihrávku v přesilové hře pět na tři sice zblokoval Tomáš Plekanec, ale k puku měl blíže Palát a posunul ho Vladislavu Naměstnikovovi, který nabil Stevenu Stamkosovi. Kapitán Tampy svým druhým gólem v zápase zpečetil desátou výhru týmu v posledních jedenácti utkáních.

Kämpf, který podepsal s Chicagem na začátku května dvouletou nováčkovskou smlouvu jako nedraftovaný volný hráč, se postavil do středu třetího útoku. Dvaadvacetiletý odchovanec Chomutova strávil ledě strávil necelých čtrnáct minut a během nich jednou vystřelil, vyhrál šest z jedenácti vhazování a připsal si do statistiky +/- jeden záporný bod. Blackhawks zápas ztratili mezi 33. až 59. minuty, kdy jim Vancouver odskočil z 1:1 na 1:5.

Washington porazil Boston podvanácté v řadě, i když měli hosté zápas dobře rozehraný, ve kterém díky dvěma zásahům Davida Backese vedli 2:0 a 3:2. Capitals vyrovnali gólem Bretta Connollyho z 52. minuty a obrat dokonal Alexandr Ovečkin, který se v rozstřelu prosadil jako jediný. Před ním nevyzrál Pastrňák střelou mezi betony na Bradena Holtbyho. Havířovský rodák nebodoval ve čtyřech z posledních pěti utkání.