Palát přispěl třemi asistencemi k výhře Tampy Bay nad Floridou

29. 7. 2020 20:50
Český útočník Ondřej Palát pomohl v dnešním přípravném utkání před restartem sezony NHL po pandemii koronaviru v Torontu třemi asistencemi k výhře hokejistů Tampy Bay nad Floridou 5:0. V sestavě vítězných Lightning nechyběl ani obránce Jan Rutta. Gólman Andrej Vasilevskij vychytal díky 26 zákrokům čisté konto.
Brayden Point a Noel Acciari
Brayden Point a Noel Acciari | Foto: Reuters

Gólman Pavel Francouz odchytal v Edmontonu za Colorado druhou polovinu utkání při vítězství 3:2 nad Minnesotou a ze 14 střel neinkasoval. Philippa Grubauera vystřídal český brankář ve 31. minutě a při jeho pobytu v brankovišti už nepadla branka ani na jedné straně.

Tampu Bay, která má jako druhý nejlepší tým Východní konference z nedohrané základní části jistou účast v prvním kole play off, čeká od pondělka boj o nasazení postupně s Washingtonem, Bostonem a Philadelphií. Florida už v sobotu vstoupí do kvalifikace na tři vítězné duely proti New York Islanders.

Palát se nejdříve podílel ve 14. minutě na úvodním gólu utkání. Po jeho přihrávce překonal Sergeje Bobrovského bekhendovým blafákem Brayden Point, který pět sekund před koncem úvodního dějství zvýšil na 2:0.

Po 113 vteřinách druhé části se radovali Lightning znovu díky Nikitovi Kučerovovi, který využil přesilovou hru. V 26. minutě našel Palát na pravém kruhu Lukea Schenna, jenž zajistil nad rivalem z Floridy už čtyřbrankový náskok.

Výsledek dovršil v polovině závěrečného dějství Kučerov, jemuž asistovali autor čtyř bodů (2+2) Point a Palát. Na ledě strávil český útočník přes 13 minut a připsal si čtyři kladné body v bilanci plus/minus. Rutta odehrál přes 15 minut.

Stejně jako před úterními úvodními přípravnými zápasy v prázdné Scotiabank Areně bez diváků hráči obou týmů podpořili boj proti sociální nespravedlnosti a rasismu. Stoupli si na modrých čárách po bok soupeře.

Colorado jako druhý tým Západu bude hrát o pozici před jistým 1. kolem play off od neděle se St. Louis, Dallasem a Vegas. Minnesota vstoupí do kvalifikačního souboje s Vancouverem rovněž v neděli.

Avalanche otevřeli skóre po 85 sekundách díky Joonasu Donskoiovi a na vyrovnávací přesilovkovou trefu Matta Dumby odpověděl hned v páté minutě Nathan MacKinnon. Ještě v úvodním dějství opět smazal ztrátu Eric Staal, ale v čase 24:31 se postaral v početní výhodě o vítěznou trefu Gabriel Landeskog. Grubauer před přenecháním prostoru v brankovišti Francouzovi kapituloval dvakrát z 20 střel.

Přípravné zápasy před kvalifikací a play off NHL:

Toronto: Florida - Tampa Bay 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky: 14. a 20. Point (na první Palát), 22. a 50. Kučerov (na druhou Palát), 26. L. Schenn (Palát).

Edmonton: Minnesota - Colorado 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Dumba, 15. E. Staal - 2. Donskoi, 5. MacKinnon, 25. Landeskog. Brankář Pavel Francouz (Colorado) odchytal 29:30 minuty a ze 14 střel neinkasoval.

Toronto:

Washington - Carolina 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky: 9. a 33. Ovečkin, 11. Kuzněcov - 9. Trocheck, 43. T. Teräväinen. Brankář Vítek Vaněček (Washington) odchytal 20 minut, ze 14 střel jednou inkasoval a měl úspěšnost zákroků 92,9 procenta. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 32:25 minuty, ze 16 střel inkasoval tři branky a měl úspěšnost zákroků 81,3 procenta.

NY Rangers - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 57. Chytil - 30. Beauvillier, 56. D. Toews.