Nečas skóroval při destrukci New Jersey, Vaněček chytal třetí třetinu

6. 5. 2023 6:43
Hokejisté Caroliny zvítězili i díky gólu Martina Nečase nad New Jersey 6:1 a ve 2. kole play off NHL vedou po domácích zápasech 2:0. Za poražené odchytal poslední třetinu Vítek Vaněček a inkasoval dvakrát z desíti střel.
Martin Nečas padá po bodyčeku od Dougieho Hamiltona.
Martin Nečas padá po bodyčeku od Dougieho Hamiltona. | Foto: Reuters

Carolina rozhodla v prostřední třetině, ve které zlomila čtyřmi góly bezbrankový stav. K výhře ji nasměroval Jesperi Kotkaniemi, jenž ve 22. minutě otevřel v přesilové hře skóre a o chvíli později se po závaru před brankou New Jersey prosadil podruhé. Jordan Staal zvýšil z úniku bekhendovou kličkou na 3:0.

Čtvrtý gól vstřelil nejdříve Brady Skjei, ale rozhodčí jeho trefu odvolali kvůli nedovolenému bránění brankáři. .

Platil až zásah Nečase, který na začátku gólové akce vyslal do úniku Jaccoba Slavina. Domácí obránce trefil tyč, odražený puk ale získal Shayne Gostisbehere a předložil jej z pravé strany mezi kruhy Nečasovi. Český útočník nejdříve promáchl, ale na druhý pokus už překonal dezorientovaného Akiru Schmida a připsal si druhý gól v letošním play off.

New Jersey postavilo od poslední třetiny do branky Vaněčka a Miles Wood dal hostům střelou z mezikruží ve 44. minutě naději. Carolina ale soupeři více nedovolila a výhru ještě naopak zvýraznila.

Vaněčka přelstil ze sólového nájezdu Jordan Martinook a z přečíslení dva na jednoho zakončoval do odkryté branky Stefan Noesen. Hostující útočník Ondřej Palát si stejně jako v minulém utkání připsal tři záporné body ve statistice +/-.

Devils začali sérii dvěma prohrami i v prvním kole, ve kterém podlehli na úvod New Yorku Rangers dvakrát 1:5.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Carolina - New Jersey 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky: 22. a 24. Kotkaniemi, 38. J. Staal, 40. Nečas, 53. Martinook, 54. Noesen - 44. Wood. Střely na branku: 35:29. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey poslední třetinu, inkasoval dvakrát z deseti střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Diváci: 18.982. Hvězdy zápasu: 1. Martinook, 2. Andersen, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina). Stav série: 2:0.