Mrázek vystřídal Lyona a vychytal Philadelphii bod v derby o Pensylvánii

25. 3. 2018 22:03
Philadelphia prohrála na ledě Pittsburghu 4:5 po prodloužení. Petr Mrázek střídal v brance na počátku druhé třetiny Alexe Lyona.
Petr Mrázek a Jakub Voráček brání útočníka Pittsburghu Derricka Brassarda.
Petr Mrázek a Jakub Voráček brání útočníka Pittsburghu Derricka Brassarda. | Foto: Reuters

Pittsburgh - Brankář Petr Mrázek pomohl v NHL hokejistům Philadelphie k bodu za prohru 4:5 v prodloužení v Pittsburghu. Alexe Lyona vystřídal český reprezentant na počátku druhé třetiny, poté co domácí Penguins otočili dvěma rychlými góly stav na 3:2.

Hostům se pak podařilo dvakrát vyrovnat, Couturier jim zajistil prodloužení dorážkou 43 vteřin před koncem třetí třetiny. Ve třetí minutě nastaveného času ale před Mrázkem tečoval Crosbyho střelu Rust a zápas ukončil.

Mrázek si proti obhájcům Stanleyova poháru připsal 19 úspěšných zákroků, jeho čeští spoluhráči Jakub Voráček ani Radko Gudas nebodovali. Ve vítězném týmu, který si pojistil druhé místo v pořadí Metropolitní divize, odehrál útočník Dominik Simon šest a půl minuty.

NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 10. Brassard, 21. Hörnqvist, 23. Malkin, 41. Crosby, 63. Rust - 6. Sanheim, 12. Manning, 38. Weal, 60. Couturier. Petr Mrázek odchytal za Philadelphii 38:34 minuty, inkasoval dva góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18.655. Hvězdy zápasu: 1. Schultz, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Weal (Philadelphia).